Pēc paziņojuma, ka Grieķijas budžeta deficīts tomēr sasniegs 12.7% no IKP, problēmas Grieķijā varētu novērst uzmanību no Latvijas, intervijā Latvijas Radio piekrita Parex bankas viceprezidents Roberts Idelsons.
«Šādai tēzei var piekrist. Viena no problēmām, kas ir Latvijā, starptautiskā kontekstā tiekam uztverta kā valsts ar problēmām, lai gan tās ir mazākas nekā kādai no eirozonas valstij. No otras puses, ja skatāmies uz kopējo situāciju Eiropā un konkrēti eirozonā, satracinājumi ekonomikā nav labvēlīgi, ņemot vērā, ka mūsu ekonomiskā attīstība un pieaugums ir atkarīgs no eirozonas,» skaidroja R.Idelsons.
Viņš pieļāva, ka turpmāk Eiropas atbildīgās institūcijas varētu daudz stingrāk vērtēt tās valstis, kuras plāno pievienoties eirozonai.
Tāpat nav gaidāms, ka Grieķija varētu pāriet atpakaļ uz nacionālo valūtu.«Protams, šāda varbūtība pastāv, bet tā ir ļoti neliela. Gaidīt, ka Grieķija varētu atgriezties pie savas nacionālās valūtas un nomainīt eiro, tas šobrīd ir nereāli,» sacīja R.Idelsons.
Pēc viņa teiktā, Grieķijas, izstāšanās no eirozonas, neatrisinātu tās problēmas, turklāt tas būtu liels trieciens eirozonai, jo šādam piemēram varētu sekot arī citas valstis, kurām ir līdzīgas, lai gan mazākas problēmas.
Db jau vēstīja, ka Grieķija pēdējā laikā pārdzīvo kritiku gan no Eiropas Savienības, gan finanšu tirgiem, gan reitingu aģentūrām pēc tam, kad valsts atklāja, kad tās budžeta deficīts sasniegs 12.7% no IKP, lai gan tam būtu jābūt aptuveni 3%.