Arhitekts Andris Kronbergs un viesnīcas idejas autori noraida publiskajā telpā izskanējušās bažas par Vecrīgā, Grēcinieku ielā 25, plānotās ēkas būvniecību.
Viesnīcas arhitekts uzsver, ka jaunā būve būs mūsdienīga ēka, kas projektēta ar domu inovatīvā veidā saglabāt vēsturisko substanci. Arī projekta ieceres autori Nevertel norāda, ka izskanējušajām bažām nav pamata, jo Grēcinieku iela 25 vēsturiski jau ir bijusi apbūvēta, informē Nevertel pārstāve Ramona Miglāne.
Nevertel norāda, ka publiskajā telpā par plānoto ēkas būvniecību līdz šim lielākoties izskanējuši viedokļi bez argumentācijas – sākot ar nepatiesu informāciju, ka būve būšot septiņus stāvus augsta, ka tā apēnošot pārējo vidi un ka šādi moderni projekti neiederoties vecpilsētā. Bez tam ēkas projekts 2007.gadā saņēmis Arhitektūras balvu, kas liecinot par tā pārdomātību un estētisko vērtību.
Vienlaikus Nevertel uzsver, ka lielākā daļa izskanējušo pārmetumu ir nepamatoti: «Pirmkārt, vēlamies norādīt, ka ēka būs sešus stāvus augsta. Pirmajā stāvā atradīsies publiski pieejamas telpas - viesnīcas vestibils, restorāns un dažādi veikali. Pati viesnīca atradīsies no otrā līdz sestajam stāvam. Par noēnošanu arī var nesatraukties, jo projekts atbilst visām apbūves normatīvu prasībām. Šis projekts veidots ar vēlmi papildināt Vecrīgas pilsētvidi, nevis to jebkādā veidā bojāt,» norāda R. Miglāne.
Arī ēkas arhitekts mēģina kliedēt bažas par viesnīcas neiederēšanos vecpilsētā, uzsverot, ka vēsturiskajā pilsētplānošanā ir jādarbojas pēc principa: tās vēsturiskāvērtības, kas ir saglabājušās, ir jāatstāj, savukārt jaunajiem vides papildinājumiem jāatspoguļo sava laika vērtības, tendences un tehnoloģijas.
Grēcinieku iela 25 vēsturiski ir bijusi apbūvēta – tur atradušās trīs ēkas, kas kara laikā iznīcinātas. No šīm ēkām ir palikuši tikai pamati, kas vairs nav redzami. Pašlaik iecerētajā apbūves vietā atrodas stāvlaukums. Lai atjaunotu vēsturiskās apbūves vidi un saglabātu saikni ar tur vēsturiski bijušajām ēkām, projekta arhitekti izvēlējušies vēsturiskās ēkas pagraba plānojuma ģeometriju, kas joprojām saglabājies zem zemes, kā vēsturiskās substances pārnesēju jaunās ēkas arhitektūrā, arī fasāžu izveidē. Šī saglabātā un uz mūsdienām pārnestā substance arī veidos ēkas arhitektonisko tēlu: «Pagraba plānojuma līnijas, kas joprojām saglabājušās zem zemes, ir tās līnijas, kas būs redzamas uz fasādes. Tieši šī unikālā saikne ar vēsturi,bija tas, par ko saņēmām atzinīgu novērtējumu gan no UNESCO ekspertiem, gan Arhitektūras balvu 2007.gadā.»
Projekta attīstītāji Nevertel uzkata, ka jaunā celtne būs lielisks un atsvaidzinošs papildinājums Vecrīgas pilsētvidei, kā arī Latvijas ekonomikas attīstībai labvēlīgs projekts, radot jaunas darba vietas gan tās būvniecības procesā, gan arī jau pēc viesnīcas atvēršanas. Pati ēka būs piesaistoša jaunām ārvalstu investīcijām un papildus nesīs ienākumus dažādiem pakalpojumu sniedzējiem kā taksometriem un telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem u.c.
Līdz ar būvniecības sākumu, kas paredzēta nākamā gada nogalē, un pamatu rakšanu Grēcinieku ielā 25 paredzēta arī arheoloģiskā izpēte. Projekta autori norāda – ja tiks atrastas interesantas pagrabsienas, tās varētu tikt saglabātas.