Šī gada pirmajos sešos mēnešos valstī par likumpārkāpumiem aizturēto un Valsts policijai nodoto personu skaits salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn pieaudzis par aptuveni 29%, liecina G4S Latvia apkopotie dati.
Savukārt zādzību un preču bojāšanas mēģinājumi šogad konstatēti par 25% vairāk nekā pirmajā pusgadā pērn.
Kopumā likumpārkāpumu un par to pastrādāšanu aizturēto personu skaitam ir tendence palielināties ne vien galvaspilsētā, bet arī reģionu centros, lielākajās Latvijas pilsētās. Vērts atzīmēt, ka proporcionāli ir palielinājies arī Valsts policijai nodoto likumpārkāpēju skaits.
G4S Latvia ikdienas novērojumi liecina, ka garnadži izmanto gan zināmas, gan rafinētākas zādzību metodes. Taču produktu grupas, par kuru bojāšanu vai zādzību mēģinājumu personas aizturētas un nodotas Valsts policijai, nav būtiski mainījušās: alkohols, kosmētika un ķermeņa kopšanas līdzekļi (smaržas, tualetes ūdens, acu tuša, skuvekļi, skuvekļu kastes), tabakas izstrādājumi, apģērbi (galvenokārt dārgu zīmolu apģērbi), elektropreces (fotokameras, fēni u.c.) un pārtika.
Zādzības mēģinājumu laikā aizturēto preču summas ir atkarīgas no tirdzniecības vietas specifikas, atrašanās vietas u.tml. Vidējā amplitūda ir sākot no diviem līdz simts latiem, taču atsevišķos gadījumos «zagto preču groza» lielums ir krietni virs vidējā.
Tiesa, pēdējā pusgada laikā ir palielinājies dažādu pārtikas preču zādzības mēģinājumu skaits (fasēti, iepakoti produkti – lasis, žāvētas desas, kafija, šokolāde, ikri, sieri, kā arī svaigā gaļa u.c.).
Eduards Bukovskis, AS G4S Latvia Fiziskās apsardzes departamenta direktors: «Daļa aizturēto lēmumu zagt pieņēmusi pirmo reizi, taču ir personu loks, kurām tā ir ikdiena. Diemžēl redzeslokā regulāri nonāk likumpārkāpēji, kuri aizturēti vairākkārtīgi un izciestais sods nav bijis iemesls, kas atturētu no turpmākiem zādzības mēģinājumiem. Šīs ir personas, kas savulaik savu rīcību argumentēja ar inflāciju, savukārt šobrīd darbojas bezdarba un krīzes aizsegā.»