Dienas laikā zagļi galvenokārt mēģina iekļūt birojos, maskējoties par remontdarbu veicējiem, pārdevējiem un pat labi situētiem apmeklētājiem, liecina drošības risinājumu kompānijas G4S Latvia (G4S) pieredze.
G4S eksperti atzīst, ka laika gaitā garnadži ir kļuvuši izdomas bagāti, meklējot arvien jaunas alternatīvas, kā iekļūt birojos ne tikai nakts, bet arī dienas laikā.
Lai pievērstu biroju darbinieku uzmanību šādām situācijām, G4S drošības eksperti apkopojuši vairākas zīmīgākās garnadžu zādzību metodes uzņēmumu birojos dienas laikā, kā arī būtiskākos priekšlikumus, kā no šādām situācijām izvairīties.
Ne sekretāre, nedz apsardzes darbinieks, kuri ikdienā uzturas tuvu ēkas vai telpu ieejai, nesagādājot 100% drošību pret zagļu iekļūšanu birojā. Proti, šie darbinieki, pretēji videonovērošanas sistēmai, visu laiku var neatrasties savā postenī vai nepievērst nepieciešamo uzmanību visiem apmeklētājiem. Garnadži vienmēr pacenšas rast visai ticamus argumentus, kā iekļūt biroju telpās.
Ilze Jermacāne, G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja, norāda: «Viens no izplatītākajiem veidiem, kā garnadzis pastrādā zādzību, ir uzdošanās par citu personu vai speciālistu, piemēram, par preču pārdevēju. Proti, brīdī, kamēr viltus pārdevējs mēģina kaut ko pārdot, šādi novēršot darbinieka uzmanību, tiek nozagts, piemēram, uz galda atstāts portatīvais dators vai mobilais tālrunis. Bieži vien birojos ielavās zagļi, kas ārēji izskatās pēc labi situētiem cilvēkiem. Ienākot birojā, «solīdais apmeklētājs» uzdodas par aizņemtu personu, runā pa telefonu, staigā pa biroju un netraucēti paņem, piemēram, kāda darbinieka portatīvo datoru un tikpat netraucēti dodas prom, ja vien kāds šo rīcību nav pamanījis. Nereti birojos ierodas arī viltus remontdarbu veicēji, kas, veicot neīstu tehnisko apskati, arī zog vērtīgas biroja lietas.»
Lai rūpētos par finanšu un svarīgu dokumentu drošību, seifi vienmēr jāpiestiprina pie grīdas, bet dodoties prom – jāaizslēdz, turklāt to atslēgas nedrīkst glabāt birojā, uzsver apsardzes kompānija.