Francijas nekustamā īpašuma tirgū ievērojami pieaudzis augstāko cenu segmenta piedāvājumu skaits, valsts bagātākajiem uzņēmējiem steidzot pamest valsti pirms spēkā stāsies ienākuma nodokļa palielinājums.
«Tā gandrīz ir vispārēja panika. Aptuveni 400 līdz 500 vairāk nekā miljonu vērtu rezidenču nonācis Parīzes nekustamā īpašuma tirgū,» aģentūrai AFP sacīja nekustamā īpašuma kompānijas Daniel Feau pārstāvji. Eksperti norāda, ka, lai gan plašāku atpazīstamību ieguvuši Francijas prezidenta Fransuā Olanda ierosinājumi piemērot ienākuma nodokli 75% apmērā ienākumiem virs viena miljona eiro gadā, tomēr bagātniekus no valsts vairāk aizbaida palielinātie nodokļi ienākumiem no akciju un kompāniju aktīvu pārdošanas.
Pret šiem pasākumiem, kuriem Francijas nākamā gada budžetā būtu jāienes vairāki miljardi eiro, iepriekš asi vērsušies valsts uzņēmēji, kas apgalvo, ka tādējādi valstī tiek iznīcinātas tā sauktās startapu kompānijas, kuru īpašnieki bieži savus līdzekļus investē attīstībā, cerot nākotnē uzņēmumus veiksmīgi pārdot. Valdības kritiķi uzskata, ka augstie nodokļi mazinās vēlmi uzņemties šādu risku.
Finanšu konsultantu uzņēmuma Equance direktors Disjē Bižons norādīja, ka pieaudzis arī to uzņēmēju skaits, kuri savas kompānijas pārceļ ārpus Francijas un līdzi ņem arī savas ģimenes. Eksperti uzsver, ka ar interneta starpniecību iespējams strādāt jebkurā vietā pasaulē un Francijā ierasties reizi mēnesī.
Mainoties arī aizbraucēju profils – agrāk tādi bijuši nenodarbināti bagātnieki, bet tagad tie esot gados jauni starptautisku kompāniju pārvaldnieki, uzņēmēji un investori.
Bagāto aizbraucēju iecienītākie galamērķi esot Londona, Ņujorka, Ženēva, Izraēla, Brisele, Singapūra un Kanāda. Db.lv jau vēstīja, ka pieaudzis Francijas bagātnieku skaits, kas Briselē iegādājas īpašumus un pārceļas uz dzīvi. Visbiežāk «bēgļi» izvēlas apmesties tajos pilsētas rajonos, kurus jau apdzīvo franču diaspora, kā arī tuvu pie Briseles dzelzceļa stacijas, no kurienes uz Parīzi 23 reizes dienā kursē ātrvilcieni.
Tikmēr Francijas finanšu ministrs Pjērs Moskovisī uzsvēris, ka viņš neesot novērojis visaptverošas fiskālās izceļošanas pazīmes.