Šonedēļ Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvalde pavēstīja, ka atklājusi kārtējo naudas atmazgātāju shēmu. Šoreiz valsts budžetam garām paslīdējis vairāk nekā miljons latu.
Noziedzīgajā shēmā iesaistīti 30 uzņēmumi. Pēc Nekā Personīga rīcībā esošās informācijas - arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas būvdarbu uzraugs - SIA Projektu vadības un attīstības birojs, kura līdzīpašnieks un valdes loceklis Raitis Muižnieks joprojām atrodas cietumā saistībā ar bērnu slimnīcas korupcijas lietu.
Šī nav pirmā reize, kad šīs firmas vārds parādās naudas atmazgātāju shēmā, norādīja raidījuma veidotāji. Finanšu policijas redzeslokā tas nonāca jau pērnā gada novembra sākumā, kad tika apturēts grupējums, kas varētu būt legalizējis 18 miljonus latu.
«Trešdien no rīta Finanšu policijas operatīvie darbinieki negaidīti klauvēja pie piecām dzīvokļu un sešām uzņēmumu durvīm, lai savāktu pierādījumus nelegālai naudas atmazgāšanai. Konfiscēja arī četras lepnas automašīnas.
Parasti kratīšanas shēmās iesaistītajos uzņēmumos notiek vienlaicīgi, lai darboņus pārsteigtu nesagatavotus. Uzņēmumi, kurus apmeklēja operatīvie darbinieki, darbojas dažādās, savstarpēji nesaistītās nozarēs. Piemēram, pārdod ziedus, tirgojas ar motorlaivām, kā arī sniedz grāmatvedības pakalpojumus.
SIA Projektu vadības un attīstības biroja pamatnodarbošanās ir būvprojektu uzraudzība. Kad Finanšu policijas operatīvie darbinieki trešdien ieradās biroja telpās Bauskas ielā, uz vietas bija tikai viena darbiniece, kas dēvēja sevi par administratori un uz jautājumiem atteicās atbildēt.
Projektu vadības un attīstības biroja direktors, arī līdzīpašnieks un valdes loceklis R. Muižnieks jau aptuveni trīs mēnešus atrodas apcietinājumā saistībā ar korupcijas skandālu bērnu slimnīcā. Finanšu policijas darbinieki birojā jau bija otro reizi – pirmā bija saistīta ar pērnā gada novembra sākumā atklāto «naudas atmazgātāju» grupējumu, kas bija legalizējis aptuveni 18 miljonus. Pēc neoficiālām ziņām šajā shēmā SIA Projektu vadības un attīstības birojam bijusi nozīmīga loma - viņi atradušies naudas atmazgātāju ķēdes galā un legalizējuši caur shēmu izlaisto naudu,» skaidroja Nekā personīga.
Par konkrētiem uzņēmumiem Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Kaspars Čerņeckis atteicies runāt. Skaidrs, ka šoreiz izmantota populārākā valsts apkrāpšanas shēma – uz papīra veikti darījumi, par kuriem vēlāk no valsts pieprasīta PVN atmaksa. Tā valsts budžetam garām šoreiz paslīdējis vairāk nekā miljons latu. Noziedzīgās darbības veiktas desmit mēnešus - no pērnā gada janvāra līdz oktobrim.