Bijušais SVF galvenais ekonomists Saimons Džonsons (Simon Johnson) uzskata, ka bagāto valstu grupa G7 ir «pilnīgi bezjēdzīga organizācija», jo tās reakcija, saskaroties ar problēmu, nav pietiekami ātra un tās domāšanas veids ir novecojis, ziņo BBC.
«G7 valstis ir pilnīgi aizmigušas pie stūres. Paskatījos uz informāciju, ko tās sniedza pēc sanāksmes, un biju pilnīgi satriekts,» viņš teicis, paskaidrojot: «Tās, šķiet, vispār nesaprot, ka liela daļa Eiropas saskaras ar nopietnu krīzi un tā nav ierobežota tikai ar Spāniju, Grieķiju un Portugāli, tā arī gatavojas iekļaut Īriju. Es domāju, ka Itālija arī atrodas ugunslīnijā. Eirozonā ir ļoti nopietna krīze.»
Viņa kritika par G7 sekoja grupas finanšu ministru sanāksmei, kurā tika izlemts neiesaistīt SVF. Lielbritānijas kanclers Alistērs Dārlings sanāksmē sacījis, ka pasaulē notiek stabila, taču lēna, atgūšanās un, ka stimulēšanas pasākumi ir jāsaglabā līdz atlabšana no krīzes būs nodrošināta. «Pēdējos 18 mēnešos mēs esam izgājuši cauri ļoti svārstīgam periodam, bet es domāju, ka mēs varam būt pārliecināti, lai gan joprojām piesardzīgi, ka esam uz pareizā ceļa,» sacījis A. Dārlings.
Taču SVF bijušais galvenais ekonomists akcentējis, ka ES līderi nav sapratuši, ka noskaņojums finanšu tirgos ir mainījies.
S. Džonsons sacījis, ka, pēc viņa domām, Lielbritānija būtu jāpievieno to valstu sarakstam, kuras parāda līmeņa dēļ ir nonākušas zem būtiska spiediena.
«Tagad Grieķija ir radikāls piemērs, bet diemžēl budžeta situācija citās valstīs arī ir vāja,» viņš akcentējis, piebilstot: «Un man ir jāpievieno Lielbritānija šim sarakstam.»
BBC norāda, ka viena no lielākajām problēmām valstīm, kurām ir lieli budžeta deficīti, ir nespēja tērēt pietiekami, lai atbalstītu ekonomiku.
Lai gan Lielbritānija oficiāli no recesijas izkļuva pagājušā gada ceturtajā ceturksnī, noslēdzot sešus ceturkšņus pēc kārtas ilgušu lejupslīdes periodu, izaugsme bija vien 0.1%, kas ir daudz mazāk nekā bija gaidīts.