Platjoslas internetam ar ātrumu diapazonā no 4 Mbps līdz 8 Mbps Latvijā ir visā Eiropas Savienībā (ES) zemākās izmantošanas izmaksas (11,8 eiro mēnesī). Savukārt 12 Mbps līdz 30 Mbps ātruma diapazonā Latvija ir otrajā vietā ar 16,3 eiro lielām izmaksām.
Tā liecina Eiropas Komisijas (EK) Sakaru komitejas (COCOM) gatavotais informatīvais ziņojums par platjoslas tīkla attīstību ES dalībvalstīs. COCOM šādus ziņojumus gatavo kopš 2003. gada, informē Satiksmes ministrija (SM).
Tāpat Latvija ir pozitīvi novērtēta ne vien izmaksu, bet arī risinājumu kvalitātes ziņā. EK aplēsusi, ka optiskās šķiedras līdz gala abonementam (Fiber-to-the-home (FTTH)) risinājums šobrīd sastopams tikai 11,5% ES dalībvalstu mājsaimniecību. Savukārt piecās ES valstīs (Lielbritānijā, Beļģijā, Kiprā, Maltā un Grieķijā) FTTH ir mazāk nekā 1% mājsaimniecību. Latvijā, savukārt, FTTH ir pieejams 60,8% mājsaimniecību.
Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta direktors Edmunds Beļskis norāda, ka patlaban SM pārziņā esošajā ES fondu aktivitātē tiekot realizēts platjoslas tīkla attīstības projekts, kas ieliks nopietnu pamatu turpmākai platjoslas interneta attīstībai un pieejamībai.
Ministrija arī informē, ka laikā no 2011. gada jūlija līdz 2012. gada jūlijam fiksētā platjoslas tīkla pieejamība Latvijā ir pieaugusi par 3,2 procentpunktiem. Tikmēr 60% platjoslas tīklu Latvijā ir nodrošināts datu pārraides ātrums, kas pārsniedz 10 Mbps, bet 37% tīklu tiek nodrošināts 2 Mbps līdz 10 Mbps ātrums. Tikai 3% tīklu ātrums ir 144 kbps līdz 2 Mbps.