Mobilā interneta ātrums ir ja ne gluži subjektīvs rādītājs, tad ļoti atkarīgs no atrašanās vietas, portālam db.lv sacīja digitālās komunikācijas eksperts Māris Antons.
«Tas, kā to mēra mobilā interneta ātrumu,ir jājautā katra mērījuma autoram, tāpat kā arī to, kas tieši tiek mērīts – vidējais ātrums, ātrākais sasniedzamais ātrums, zemākā robeža (līdz kurai, piemēram, stundas laikā nokrītās pārraides ātrums) vai kas cits,» viņš uzsver.
Pēc eksperta teiktā, dažādiem operatoriem dažādās atrašanās vietās ir dažādi interneta ātrumi. Var mēģināt runāt par vidējiem ātrumiem, bet pat tie atšķirsies dažādiem cilvēkiem. Ja kādam darbs, mājas un ceļš starp šīm abām vietām atrodas vienam operatoram veiksmīgākā vietā, tad citiem operatoriem valstī vidējais ātrums tiešām var būt labāks, bet viņš/viņa to nejutīs, jo 90% sava laika pavada tieši šajās atrašanās vietās, uzsver eksperts.
«Ja pieņemtu, ka visur šie ātrumi ir līdzīgi un atrašanās vietai nav dižas nozīmes, tad es teiktu, ka visiem operatoriem ir ļoti pieklājīgi ātrumi un vidējais lietotājs (99% no lietotājiem) nemaz nejustu atšķirību. Tā sacensība pēc megabaitiem ir tikai izrādīšanās, kurai nav būtiskas nozīmes lietotāja ikdienā,» piebilst M. Antons.
«Mūsdienās svarīga ir nepārtrauktība – man izvēloties operatoru svarīga ir tieši šī stabilitāte, jo, protams, ir forši, ja video saturu var skatīties superlabā kvalitātē, bet tas viss ir diezgan mazsvarīgi, ja ik pa laikam internets pazūd vispār vai ir par vāju pat Facebook pārlūkošanai,» saka eksperts.