Šā gada trešajā ceturksnī eirozonas ekonomikas izaugsmi veicināja privātais patēriņš un valdību tēriņi, savukārt eksporta apjomi cieta pasaules tirdzniecības apjomu bremzēšanās dēļ, raksta Bloomberg.
Eirozonas IKP šā gada trešajā ceturksnī palielinājās par 0,3%. Iepriekšējā ceturksnī ekonomika pieauga par 0,4%.
Aizvadītās nedēļas sanāksmē Eiropas Centrālā banka saglabāja savu izaugsmes prognozi nākamajam gadam 1,7% līmenī, savukārt 2017.gada prognozi samazināja no 1,8% līdz 1,9%. Inflācijas prognoze samazināta no 1% līdz 1,1%, bet 2017.gadam pazemināta no 1,6% līdz 1,7%.
Db.lv jau rakstīja, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) nolēmusi pagarināt kvantitatīvās mīkstināšanas programmu līdz 2017.gada martam, ceturtdien preses konferencē paziņoja bankas vadītājs Mario Dragi.
Tā var tikt pagarināta vēl ilgāk, ja ECB vadība redzēs, ka tas nepieciešams, lai veicinātu ekonomikas izaugsmi un inflācijas tuvināšanos 2% līmenim vidējā termiņā.
Jāatgādina, ka ECB ik mēnesi ekonomikā iepludina 60 miljardus eiro, lai stimulētu tautsaimniecības izaugsmi.
Šā gada trešajā ceturksnī eirozonas ekonomika pieauga par 0,3%, salīdzinot ar 0,4% iepriekšējā ceturksnī, ko lielākoties veicināja iekšzemes patēriņš. Jaunākie aptaujas dati liecina, ka arī ceturtajā ceturksnī turpināsies izaugsme.
M. Dragi uzsvēris, ka nākotnē paredzams, ka turpināsies ekonomikas atveseļošanās. Vietējo patēriņu balstīs ECB monetārās politikas pasākumi un to pozitīvā ietekme uz finanšu pieejamību, kā arī strukturālās reformas. Tāpat pozitīva ietekme ir arī zemajām naftas cenām, kas mājsaimniecībām un uzņēmumiem ļauj ietaupīt.