Pasaules ekonomikas veselība varētu uzlaboties pēc gada, uzskata Eiropas Centrālā banka (ECB). Līdz tam laikam pacientam stoiciski jācīnās ar smagu saslimšanu. Turklāt ārstētāji jau izrakstījuši kaudzi zāļu, kurām, pareizi lietotām, būtu jāveicina atveseļošanās, raksta interfax.ru, atsaucoties uz ECB vadītāju Žanu Klodu Trišē.
2009. gadā Trišē prognozē ekonomisko aktivitāšu palēnināšanos un centrālo banku aktīvu darbību ekonomikas atveseļošanā.
Eiropas ekonomika iegājusi recesijā pirmo reizi desmit gadu laikā, un nav līdzējusi ne Eiropas CB bāzes likmju pazemināšana līdz minimumam – 2.5 % gadā, ne daudzmiljardu valstu programmas ekonomikas stimulēšanai. Bet bezdarbs pieaudzis līdz maksimālajam līmenim divu gadu laikā. Bankas joprojām, par spīti minimālajai likmei, nevēlas aizdot viena otrai naudu.
Analītiķi gaida, ka ECB pazeminās likmi vēl par 50 procentpunktiem – līdz 2 % gadā, un tas var notikt jau janvārī. ASV federālo rezervju sistēma jau pazeminājusi bāzes likmi līdz 0.25 % gadā. Jaunievēlētais ASV prezidents Baraks Obama kongresam apstiprināšanai iesniedzis ekonomikas atveseļošanas programmu, kas varētu maksāt 775 miljardus ASV dolāru un paredz radīt trīs miljonus darbavietu, iekļaujot arī nodokļu samazināšanu un iguldījumus infrastruktūrā ASV.
Analītiķi uzskata, ka ASV ekonomikai, kas pirmā nonāca krīzē, pirmajai arī vajadzētu no tās izkļūt.