Grieķijas politiskie spēki nav spējuši vienoties par jaunas valdības veidošanu, kas nozīmē, ka valstī tiks rīkotas atkārtotas vēlēšanas, tādējādi pagarinot neskaidrības periodu eirozonā, vēsta AP.
Paredzēts, ka Grieķijā tiks izveidota pagaidu valdība, kas valsti vadīs līdz jūnijā paredzētajām vēlēšanām. Jūnijā Grieķijai ir jāveic kārtējie budžeta tēriņu samazinājumi, kuri nepieciešami starptautiskās finanšu palīdzības programmas saņemšanai.
Jau vēstīts, ka Grieķijas valdību bija uzticēts veidot partijas PASOK līderim Evangelam Venizelam. Pirms viņa valdību centās izveidot radikālās partijas Syriza vadītājs Aleksis Ciprs un Jaunās Demokrātijas līderis Antons Samantis. Iepriekš ārpuskārtas vēlēšanās Grieķijas parlamentā ievērojamu pārstāvniecību nodrošināja partijas, kuras iebilst pret valsts taupības režīmiem.
Neskaidrība par Grieķijas nākotni raisījusi bažas Eiropā, ka Atēnām nāksies pamest eirozonu, kas savukārt monetārajā savienībā izraisīs jaunus satricinājumus. Eiropas līderi norāda, ka Grieķijai nepieciešama vēlme veikt reformas un atjaunot uzticamību, lai paliktu par eirozonas dalībvalsti.
Aizvien vairāk ietekmīgu pasaules amatpersonu sāk «samierināties» ar domu, ka Grieķijai nāksies pamest eirozonu. Šādu iespēju otrdien pieļāva arī Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristīne Lagarde.
SVF vadītāja uzsvēra, ka ir svarīgi tehniski sagatavoties tam, ka Grieķijai nāksies pamest eirozonu, jo tas notiks visai neorganizēti. Sarunā ar telekanālu France 24 viņa atzina – SVF cerot, ka Atēnām izdosies palikt eirozonā, tomēr ir tehniski jāsagatavojas jebkam. Kā iespējamās sekas Grieķijas aiziešanai no eirozonas viņa nosauca izaugsmes samazināšanos, tirdzniecības apjomu krišanos, kā arī tirgu negatīvu reakciju.