Izskatot bijušās LKB Līzings valdes locekles Ditas Danosas, kas zaudēja amatu grūtniecības dēļ, lietu, Eiropas Savienības tiesa atzinusi, ka Latvijas normatīvo aktu bāze neatbilst ES standartiem un D. Danosa no amata LKB Līzings atstādināta nepamatoti.
D. Danosa tiesā lūdza atzīt, ka starp LKB Līzingu un viņu bijis noslēgts darba līgums un atzīt par spēkā neesošu lēmumu par viņas atsaukšanu no valdes locekles amata, un atjaunot viņu iepriekšējā darbā par valdes locekli.
Augstākās Tiesas Senāta Civillietu departaments pagājušajā gadā pieņēma lēmumu apturēt lietas izskatīšanu un šajā lietā lūgt EST prejudiciālo lēmumu.
D. Danosa prasībā norādīja, ka ar LKB līzinga lēmumu viņa iecelta par sabiedrības valdes locekli un padome apstiprinājusi atalgojumu, mēnesī nosakot 2800 latu algu. Sabiedrības padomes priekšsēdētājam tiks uzdots noslēgt ar viņu nepieciešamos līgumus šī lēmuma izpildei.
Atbilstoši lēmuma izpildei D. Danosa noformējusi darba līgumu starp viņu un LKB līzingu, taču tas nekad nav ticis parakstīts. Ar D. Danosu netika noslēgts arī nekāds cits civiltiesisks līgums, kas regulētu Danosas valdes locekles pienākumu pildīšanu.
Vēlāk sabiedrības vienīgā dalībniece AS Latvijas Krājbanka pieņēma lēmumu atsaukt D. Danosu no LKB līzinga valdes locekles amata.
D. Danosa prasības pieteikumā norādīja, ka viņa, laikā kamēr ieņēma amatu LKB Līzings, ārstējusies klīnikā Biķernieki un pēc sarunas ar Latvijas Krājbankas valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Bondaru un LKB Līzinga padomes locekli Ilzi Bagatsku par LKB līzinga valdes un padomes sadarbību viņai strauji pasliktinājās veselības stāvoklis. Šie veselības traucējumi bijuši saistīti ar D. Danosas grūtniecību.
Pēc tam D. Danosa saņēmusi LKB līzinga valdes locekles Lauras Mežakas parakstītu dokumentu, kurā informēta par to, ka ir atsaukta no valdes locekles amata.
D. Danosa uzskatīja, ka atbrīvošana no darba ir notikusi, pārkāpjot Darba likuma normas. LKB Līzings D. Danosas prasību neatzina, norādot, ka tā ir nepamatota un pilnībā noraidāma.