Spiediens uz Grieķijas krīzes mocīto ekonomiku ir pieaudzis vēl vairāk, jo starptautiskie inspektori atzinuši, ka Grieķijas ekonomikā būtu nepieciešama vēl 15 miljardu eiro «injekcija», vēsta guardian.co.uk.
Brisele nākusi klajā ar «svaigiem pierādījumiem» Grieķijas bēdīgajai finanšu situācijai tajā pašā laikā, kad Īrijas valdība samazināja valsts ekonomikas izaugsmes prognozes un Madride likusi Spānijas bankām segt nelikvīdos aktīvus 50 miljardu eiro vērtībā. Tāpat ziņas par papildus 15 miljardu eiro nepieciešamību Grieķijas ekonomikai parādījušās laikā, kad Grieķija diskutē ar privātajiem investoriem par 100 miljardu eiro parāda norakstīšanu.
Tā dēvētā troika – Starptautiskais Valūtu fonds (SVF), Eiropas Komisija (EK) un Eiropas Centrālā Banka (ECB) - pēdējo dienu laikā atklājusi, ka parāda samazināšana Grieķijai ir uzdevums, ko valsts nespēj izpildīt. Izmaksu samazināšana, nodokļu paaugstināšana un vispārējā nedrošības sajūta jau ir iedzinusi Grieķiju lejupslīdē.
Grieķijas likumprojekts par privātajiem investoriem piederošo parādsaistību samazināšanu tiks iesniegts valsts parlamentā 13. februārī. Grieķijas ministrs norādīja, ka paredzētais līgums varētu parādsaistību nominālo vērtību samazināt par 50% un banku kapitāla daļas reālo vērtību par vairāk nekā 70%. Līdz šim Atēnu privātie kreditori bija piekrituši samazināt Grieķijas parādu uz pusi.
Šā gada janvārī reitingu aģentūra Fitch pavēstīja, ka parādu krīzes mocītā Grieķija ir maksātnespējīga un jau martā nespēs pildīt obligāciju maksājumus, bet tās parādu nastas restrukturizāciju aģentūra uzskatīs par bankrotu. Fitch par bankrotu uzskatīs arī labprātīgu privāto investoru vienošanos par Grieķijas parādu daļēju norakstīšanu. «Mēs esam ilgu laiku teikuši, ka uzskatīsim šādu rīcību par maksātnespēju. Tas ir skaidrs bankrots, vienalga kādā veidā viņi to mēģina pasniegt,» sacīja Fitch.