Attēls: www.pexels.com
Vai zinājāt, ka biroja krēsls ir viens no svarīgākajiem elementiem veselīgai darba videi? Ērts un ergonomisks krēsls ne tikai nodrošina komfortu, bet arī palīdz novērst muguras sāpes un citas veselības problēmas. Taču, tāpat kā jebkura cita mēbele, arī biroja krēsls prasa regulāru kopšanu un uzturēšanu, lai tas kalpotu ilgi un nezaudētu savu funkcionalitāti. Šajā rakstā mēs sniegsim padomus, kā pareizi rūpēties par savu biroja krēslu, lai tas būtu ne tikai ērti lietojams, bet arī kalpotu ilgāk.
Regulāra tīrīšana - atslēga uz ilgmūžību“
Pētījumi liecina, ka netīra darba vide var negatīvi ietekmēt darbinieku veselību un produktivitāti. Piemēram, pētījumā, kas publicēts žurnālā "Indoor Air", tika atklāts, ka biroja putekļos ir dažādas baktērijas un alergēni, kas var izraisīt elpošanas problēmas un alerģiskas reakcijas. Savukārt, tīra darba vide var uzlabot darbinieku labsajūtu un samazināt slimības dienu skaitu. Tādēļ regulāra biroja krēslu tīrīšana ir ne tikai higiēnas jautājums, bet arī veids, kā rūpēties par savu un citu darbinieku veselību, gan labsajūtu.” (National Air Duct Cleaners Association (NADCA). 2021. ACR, The NADCA Standard, 2021 Edition.)
Putekļu un netīrumu likvidēšana ar putekļsūcēju
Regulāra putekļu sūkšana ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā uzturēt biroja krēslu tīru un novērst putekļu uzkrāšanos tajā. Izmantojiet putekļsūcēja mīkstāko uzgali, lai nesabojātu krēsla materiālu. Pievērsiet uzmanību grūti aizsniedzamām vietām, piemēram, spraugām un stūriem.
Materiāla atpazīšana un piemērotu tīrīšanas līdzekļu izvēle
Pirms ķeraties pie tīrīšanas, iepazīstieties ar krēsla apšuvuma materiāla kopšanas instrukcijām (parasti atrodamas uz auduma etiķetes vai nāk līdzi instrukcijai). Dažādiem materiāliem nepieciešama atšķirīga pieeja. Piemēram, ādas krēsliem nepieciešami speciāli ādas kopšanas līdzekļi, bet auduma krēsliem var izmantot vieglu ziepju šķīdumu.
Lokāla traipu tīrīšana
Ja uz krēsla ir kāds traips, to var mēģināt notīrīt ar mitru drānu un nelielu daudzumu maiga ziepju šķīduma. Neberziet pārāk stipri, lai nesabojātu audumu.
Papildu padomi dažādiem materiāliem
- Ādas krēsli: lai novērstu ādas plaisāšanu un izžūšanu, izmantojiet ādas kondicionieri vismaz reizi pusgadā. Izvairieties no tiešas saules gaismas iedarbības.
- Auduma krēsli: regulāri izsūciet ar putekļsūcēju un izvēlieties piemērotu traipu tīrīšanas līdzekli. Ja nepieciešams, izmantojiet speciālu auduma aizsarglīdzekli pret traipiem.
- Tīkliņa krēsli: Viegli tīrāmi ar putekļsūcēju un mitru drānu. Pārliecinieties, ka tīkliņš ir pilnībā izžuvis, pirms atkal lietojat krēslu.
Attēls: www.ergostock.lv
Rūpes par mehānismiem un riteņiem
Riteņu tīrīšana un eļļošana
Netīrumi un mati var uzkrāties riteņos un apgrūtināt krēsla pārvietošanu. Regulāri iztīriet riteņus ar putekļsūcēju vai mitru drānu. Varat arī izmantot nedaudz tehnisko eļļu vai smērvielu, lai tie labāk kustētos.
Stiprinājumu pārbaude
Regulāri pārbaudiet visus skrūves un stiprinājumus, lai pārliecinātos, ka tie nav atskrūvējušies. Ja nepieciešams, pievelciet tos ar skrūvgriezi.
Gāzes cilindra nomaiņa
Ja krēsls pats no sevis lēnām nolaižas, iespējams, ka gāzes cilindrs ir jānomaina. Šo procedūru var veikt pats, vadoties pēc ražotāja norādījumiem, vai arī uzticēt to profesionāļiem.
Saudzēšana no tiešiem saules stariem
Tieša saules gaisma var izbalināt krēsla apšuvumu un padarīt to trauslu. Centieties novietot krēslu vietā, kur tas nebūs pakļauts tiešiem saules stariem.
Attēls: www.ergostock.lv
Kopsavilkums
Biroja krēsli un to kopšana ir ilgtermiņa investīcija Jūsu veselībā un darba produktivitātē. Regulāra tīrīšana, mehānismu pārbaude un saudzīga apiešanās ļaus Jūsu krēslam kalpot ilgāk un saglabāt savu funkcionalitāti. Atcerieties, ka kvalitatīvs biroja krēsls ir ne tikai ērts, bet arī veicina pareizu stāju un mazina veselības problēmu risku. Tāpēc rūpējieties par savu krēslu, un tas parūpēsies par Jums!
Apskatiet ERGOSTOCK plašo ergonomisko biroja krēslu klāstu un izvēlieties sev piemērotāko! Mēs piedāvājam plašu augstākās kvalitātes biroja krēslu izvēli dažādos izmēros, dizainos un cenu diapazonā.