Bijušie Parex bankas akcionāri – Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis - piedāvā Finanšu ministrijai publiskot, proti, atklāt sabiedrībai dokumentus, kas skar bankas pārņemšanas procesu.
Tā teikts bijušo Parex bankas akcionāru paziņojumā. Tajā skaidrots, ka pēdējā laikā masu medijos vairākkārt izskan apvainojumi, kas vērsti pret bijušajiem Parex bankas akcionāriem, izplatījusies tendenciozi pasniegta informācija par bankas pārņemšanas procesu, bijušo akcionāru lomu tajā un bankas stāvokli uz bankas pārņemšanas brīdi.
Lai nepieļautu nepatiesu sabiedrības informēšanu, bijušie bankas akcionāru piedāvā Finanšu ministrijai publiskot, proti, atklāt sabiedrībai dokumentus, kas skar bankas pārņemšanas procesu, kā arī finanšu un juridiskā audita pārbaudes rezultātus, kas tika veikti līdz bankas pārņemšanai un pārņemšanas procesa laikā.
Tas palīdzēs sabiedrībai objektīvi novērtēt bankas stāvokli īsi pirms banku pārņēma valdība, kā arī - pārņemšanas procesa laikā.
Pieeja minēto pārbaužu rezultātiem, kas tika veikti valdības uzdevumā, bija slēgta sabiedrībai un pašiem bankas akcionāriem, kas nevar iepazīties ar rezultātiem pat līdz šai dienai.
Ņemot vērā Ivara Godmaņa, kurš bija premjerministrs bankas pārņemšanas laikā, teikto: «neviena no auditoru pārbaudēm neparādīja, ka abi bijušie Parex bankas īpašnieki ļaunprātīgi noveda Parex banku līdz bankrotam», kad valsts pārņēma Parex banku, banka bija finansiāli stabila, proti, strādāja ar peļņu. Turklāt par bankas novešanu līdz bankrotam nevar būt ne runa, jo milzīgs daudzums finanšu un juridisko auditoru pārbaužu rezultāti (veica starptautiskas auditorkompānijas un pieredzējuši advokātu biroji) liecina, ka pirms bankas pārņemšanas, kā arī pēc šī procesa noslēguma, netika konstatēti nekādi pārkāpumi bankas finanšu darbībā, kā arī citi pārkāpumi.
Turklāt, šajā sakarā nepieciešams atzīmēt sekojošo – sākot no 2008. gada septembra bankas akcionāri vairākkārt vērsās pie valdības ar lūgumu izstrādāt atbalsta mehānismu Latvijas komercbankām krīzes apstākļos, līdzīgu tam, kā tas tika izdarīts citās Eiropas valstīs, tajā skaitā Skandināvijā.
Piedāvājums caur Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, tika sūtīts arī uz Latvijas Banku.
Atbalstu no savām valdībām tolaik saņēma daudzas lielas bankas ar ārvalstu kapitālu, kas strādā Latvijā, kamēr Latvijā lielākajai bankai ar Latvijas kapitālu – Parex banka – bija liegta tāda iespēja, tā ilgu laiku darbojās nevienlīdzīgas konkurences apstākļos. 2008. gada oktobrī – novembrī saglabājās iespēja, ka bankai atbalsts no valsts puses aprobežosies pat ne ar naudas resursu piešķiršanu, bet garantijām 200 miljonu latu apjomā.
Savā vakardienas runā I. Godmanis arī norādīja, ka V. Kargins it kā vērsies pie viņa, «bankas pārņemšanai izvirzot nosacījumus paaugstināt procentu likmes V. Kargina un V.Krasovicka ģimeņu noguldījumiem par summu aptuveni 36 miljoni latu». Patiesībā, V. Kargins piedāvāja (un to pierāda sarakste starp bijušajiem Parex bankas akcionāriem un valdību), noteikt depozītiem likmes, kas atbilstu vidējam tirgus līmenim, jo tajā brīdī likmes V. Kargina un Kracoviska noguldījumiem bija zem vidējā tirgus līmeņa.