Iecere biedrību un nodibinājumu saimnieciskās darbības ienākumus aplikt ar peļņas nodokli varot paralizēt daļu šo veidojumu darbību, bet valsts negūt cerētos 0,6 milj. Ls
Tāda ir vairāku DB aptaujāto sabiedrisko organizāciju pārstāvju reakcija uz šobrīd apspriešanā nonākušo ideju par valsts maka papildināšanu, apliekot sabiedrību un nodibinājumu saimnieciskās darbības ienākumus ar uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN).
Lai gūtu papildu ieņēmumus 2014. gada budžetā, Finanšu ministrija (FM) ķērusies klāt arī nodibinājumiem un biedrībām. Proti, viena no ministrijas iecerēm paredz tām piemērot uzņēmuma ienākuma nodokli (UIN) jeb precīzāk – veikt grozījumus Biedrību un nodibinājumu likumā, paredzot pienākumu biedrībām un nodibinājumiem reģistrēt komercsabiedrību, ja to ieņēmumi no saimnieciskās darbības pārskata gada laikā 500 reižu pārsniedz minimālo mēnešalgu, kuru valdība noteikusi attiecīgajam laika posmam. Ministrijā DB skaidro, ka izmaiņas saistībā ar biedrībām un nodibinājumiem gan no darba kārtības izņemtas un palikušas vien idejas līmenī.
«Tāds dīvains veids, kā papildināt valsts budžetu ar peļņas nodokli. Sajūta, ka ir kārtējā krīze un nav, kam vairs pieķerties kā sabiedriskajām orgnizācijām, lai to ienākumu daļu apliktu ar UIN,» pārsteigts ir biedrības Uzņēmēju kluba «Rīgas marka» valdes loceklis Normunds Štāls. Viņaprāt, tas daļai sabiedrisko organizāciju nozīmētu darbības ierobežošanu.