Bayer izstrādājis kurpes, kurās 90% no izmantotajiem materiāliem un komponentiem ir videi draudzīgi, bet nākotnē apavu ražošanā lielāku pielietojumu gūs gan salmi, gan koksnes atkritumi.
Par to informē pasaules ķīmijas giganta Bayer meitas uzņēmums Šanhajā Bayer MaterialScience, kas pirms pāris gadiem izveidojis globālo kurpju kompetences centru, kur nodarbojas ar jaunu, videi iespējami draudzīgu apavu radīšanu. Pašlaik Bayer izdevies radīt apavus, kuros tiek izmantoti 90% videi draudzīgi materiālu, turklāt uzmanība tiek pievērsta vissīkākajām detaļām- starpzoļu materiālam, šķīdinātājiem, līmvielām, papēža kapei un auklu ieveramajiem riņķīšiem, kas pašreizējā kurpju ražošanas tehnoloģijā nereti satur smagos metālus, bet tagad tiek aizstādi ar videi draudzīgākiem materiāliem, piemēram, modificētu polipienskābi.
Nākotnē uzņēmums plānojis kurpju ražošanā izmantot arī vairāk bioloģisko atkritumu, piemēram, salmus un koksnes atlikumus. Tas nenozīmē, ka jaunie draudzīgie apavi pēc izskata atgādina pastalas vai koka klikatas, modernie videi draudzīgie materiāli var tikt izmantoti jebkāda veida apavos, sākot no sporta līdz specializētajiem drošības apaviem. Jaunos sasniegumus Bayer demonstrēs no 27. oktobra līdz 3. novembrim Diseldorfā rīkotā izstādē. Bayer Material Science ir pasaules vadošais polimēru uzņēmums, kas 2009. gadā strādāja ar 7,5 miljardu eiro lielu apgrozījumu.