Kosmētikas tirgotājs Avon, kas arī Latvijā pazīstams ar savu produktu «klauvēšanu pie durvīm» un ir šāda veida mārketinga līderis pasaulē, kļuvis pielaidīgāks cita granda – pasaules lielākā smaržu ražotāja Coty – piedāvājumam kompāniju pārpirkt.
Jaunā likme noteikta 10,7 miljardi dolāru – par 700 miljoniem vairāk nekā pirms mēneša. Līdz ar jauno piedāvājumu atklāts, ka to finansē slavenais investors Vorens Bafets. Avon sola priekšlikumu izskatīt šīs nedēļas laikā. Avon pēdējā laikā piedzīvo nedienas, sākot ar prognozētās peļņas negūšanu un beidzot ar nu jau krietni ievilkušos korupcijas skandālu Ķīnā. Negūtajā peļņā tiek vainotas augstās darbaspēka un materiālu izmaksas.
Avon darbojas vairāk nekā 140 valstīs, un peļņas kritumā vainojami arī salīdzinoši vājie rādītāji Brazīlijā un Ziemeļamerikā. Strauji augošais Ķīnas tirgus, kur Avon 2006. gadā kā pirmajai Rietumu kompānijai tika atļauta tiešā tirdzniecība, arī atspēlējas. Lai izvairītos no drakoniskiem sodiem, Avon visiem spēkiem cenšas sadarboties ar ASV pretkorupcijas tiesībsargiem. Par ķīniešu amatpersonu kukuļošanu atlaista virkne augstāko vadītāju, un kompānija iekšējai izmeklēšanai pēdējo trīs gadu laikā iztērējusi 247,3 miljoni dolāru.
Par Avon biržā pašlaik labāk novērtētās Coty aplēse ir, ka apvienotiem spēkiem tām izdosies savus akcionārus iepriecināt ar labākiem rādītājiem. Aģentūra Fitch gan Coty brīdinājusi, ka pēc darījuma tai varētu būt problēmas saglabāt savu investīcijām labvēlīgo reitingu, un tas tika teikts vēl līdz ar iepriekšējo – lētāko – piedāvājumu. Coty cer, ka Avon esošās iestrādes kopā ar Bafeta naudu tai dos labu starta atspērienu tādos jaunattīstības tirgos kā Brazīlijā. Tiesa, kā DB jau rakstījis citu biznesu sakarā,
kompāniju pārņemšana daudzsološajos jaunajos tirgos dažam itin kā zināmajā dziesmā «maz tomēr deva». Šai sakarā intriga paliek: kam izrādīsies taisnība – skeptiskajai Fitch vai tomēr investīciju guru Bafetam?