Oktobra vidū ASV sasniegs parāda griestus, un vairs nespēs aizņemties, ja vien Kongress nenobalsos par to paaugstināšanu, atsaucoties uz Valsts kases sekretāru Džeikobu Levu, raksta MarketWatch.
Viņš uzsver, ka Valsts kase tad varēs finansēt valdību vien ar to naudu, kas tai patlaban ir pieejama, un tie ir aptuveni 50 miljardu ASV dolāru apmērā.
Jāatzīmē, ka šī ir visprecizākā prognoze, ko Dž. Levs ir sniedzis un tā paredz ātrāku griestu sasniegšanu, nekā prognozē analītiķi. Daļa ekspertu ir izteikuši prognozes, ka parāda limitu valdība sasniegs ne ātrāk kā novembra vidū.
Valdības darbs bez aizņemšanās iespējām, un vienīgi ar šo pieejamo naudu nostāda ASV nepieņemamā stāvoklī, viņš uzsvēris. piebilstot, ka skaidras naudas bilance aptuveni 50 miljardu dolāru apmērā nespēj segt izdevumus ilgākā laika periodā, tomēr precīzi pateikt, kad šī bilance sasniegs nulli, nevar.
Valsts kases pārstāvis norādījis, ka tā izmanto ārkārtas grāmatvedības pasākumus, lai izvairītos no parāda limitu sasniegšanas, tomēr tos varēs izmantot līdz aptuveni 15. oktobrim. Šis termiņš rada lielāku spiedienu uz likumdevējiem un Balto namu attiecībā uz 16,7 triljonu ASV dolāru griestu palielināšanu. Ja robeža netiks paaugstināta, valsts saskarsies ar finanšu krīzi.
Nesenie ziņojumi liecina, ka Baltais nams un Kongress vēl ir tālu no vienošanās panākšanas, ko Republikāņi vēlas pretī, balsojot par parādu griestu pacelšanu. Daudzi republikāņi pretī vēlas ievērojamu tēriņu samazinājumu, tomēr prezidents Baraks Obama uzsvēris, ka par to sarunas nenotiks, raksta MarketWatch.
Jāpiebilst, ka kopš 1940. gada parāda griesti ir mainīti vairāk nekā 100 reizes. Šā gada sākumā parāda griesti bija 16,4 triljoni dolāru, tomēr limits tika pārsniegts par 300 miljardiem dolāru, tādēļ griestus valdība palielināja līdz 16,7 triljoniem dolāru.