Artūra Immermaņa stihija ir koks. No tā radīti dažādi dizaina priekšmeti, bet plašāku atzinību guvis līdzsvara slēpjritenis, ar kuru uzņēmējs cer iestūrēt eksporta ārēs.
Tukuma novada Irlavas pagasta skolotāju semināra ēkā, kas celta 1841. gadā, kurā A. Immermanis izveidojis ražotni, top gan sniega braucamrīki, gan bērnu saliekamās mēbeles – tornīši. Par Lauku atbalsta dienesta (LAD) programmās projektam iegūto naudu un finanšu institūcijas Altum piešķirto aizdevumu kokapstrādes darbnīcā iemājojušas mūsdienīgas iekārtas – vērtīgākā no tām CNC frēzēšanas iekārta, kas ļauj būtiski palielināt ražošanas jaudas. SIA Immerman Woodworks produkcija ir pamanīta un novērtēta ārvalstu tirgos. Pērn gada nogalē svinīgā pasākumā Tukuma novada gada uzņēmējs A. Immermanis saņēma Tukuma novada domes balvu Gada uzdrīkstēšanās 2018. Iesaistoties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projektā, uzņēmējs ir devis darbu diviem puišiem ar īpašām vajadzībām.
Nemet plinti krūmos
A. Immermanis ir apguvis kokapstrādes tehnologa amatu Rīgas Valsts tehnikumā, sācis koksnes materiālu un tehnoloģiju inženierzinātnes studijas Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), kuras saistībā ar uzņēmējdarbības sākšanu ir nācies uz kādu laiku atlikt. Ideja par slēpjriteni Artūram dzimusi, domājot, kā ziemā nodarbināt savu aktīvo dēlēnu. «Vecvecāki puikam bija sarūpējuši balansa skrejriteni, viņam tas ļoti patika, viņš vasarā ar to enerģiski darbojās. Es, būdams koku cilvēks, nevarēju tā gluži vienkārši riteņa vietā pielikt slēpi. Man vajadzēja radīt kaut ko savu. Sāku domāt un ģenerēt idejas, tā pa brīvajiem vakariem izstrādāju braucamā prototipu,» stāsta A. Immermanis. Uzņēmējdarbība sākusies brīdī, kad viņš iestājies bezdarbniekos. Artūrs bijis viens no tiem, kurš izmantojis teju visas iespējas, ko piedāvā NVA, – izgājis projektu vadības kursus un saņēmis finansiālu atbalstu jaunas biznesa idejas īstenošanai. Viņš arī deviņus mēnešus mācījies Nordea biznesa skolā, kur apguvis pamatus uzņēmējdarbībā. Konkursā Laukiem būt! Artūrs ar slēpjriteni ieguvis pirmo vietu nominācijā Ideja nelauksaimniecībā, balvā saņemot 2500 eiro.
«Mani pierunāja piedalīties televīzijas raidījumā Firmas noslēpums. Tur saņēmu objektīvu kritiku un netiku izvirzīts tālākās atlases kārtās, taču nemetu plinti krūmos. Kritika bija nepieciešama, lai es varētu radīt maksimāli funkcionālu dizainu,» secina A. Immermanis. Kādu laiku viņš baidījies savu izgudrojumu rādīt plašākai sabiedrībai, taču ģimenes draugi pierunājuši piedalīties Kalnciema ielas tirdziņā. Tur viņš saņēmis pozitīvas atsauksmes, kas motivēja turpināt strādāt, lai savu ideju komercializētu. Lai saņemtu NVA programmas finansējumu, viņam vajadzēja reģistrēt savu uzņēmumu, un tā pirms četriem gadiem tapa SIA Immerman Wood-works. «Sievas brālēns teica, lai nosaukumā izmantoju savu uzvārdu, kas esot okei, pievienoju vārdu angļu valodā, kas apzīmē koka darbus un ir ar senām tradīcijām. Viņš arī palīdzēja to noformēt grafiski,» atceras A. Immermanis. Ar slēpjriteņa zīmolu gan viņam nācies ilgi auklēties, tas ticis īpaši lolots, līdz kādā vakarā viņš ieklausījies, kā dēlēns, spēlējoties ar rotaļlietām, skandina: «Vīū vīū vīū.» Tā, mazliet pielāgojot ārvalstu tirgiem, tapis sniega braucamrīka zīmols WiU.
Visu rakstu lasiet 5. jūnija laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!