Satiksmes ministrijas (SM) darbiniekiem bija jādodas komandējumā uz Maskavu, lai veiktu pamatlīdzekļu inventarizāciju, ko paredz normatīvie akti, atbildot uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju, ka komandējums, iespējams, bijis dārgāks par inventarizējamajiem pamatlīdzekļiem, informē SM
Iepriekš Latvijas Televīzijas raidījums de facto vēstīja, ka SM valsts sekretāra Anrija Matīsa atvaļinājuma laikā esot tapis rīkojums par komandējumu uz Maskavu, kurā devušās trīs valsts amatpersonas. Raidījums lēsa komandējuma izdevumus 2 343,36 latu apmērā, vienlaikus norādot, ka SM komandējums, iespējams, bijis dārgāks par inventarizējamajiem pamatlīdzekļiem.
Raidījums apšaubīja, ka inventarizācijai bijušas nepieciešamas trīs dienas, uz ko Iekšējā audita nodaļas vadītāja Dace Kurša atbildēja, ka ieradusies Maskavā pirmās dienas vakarā un strādājusi visu nākamo dienu. Jāpiebilts, ka no Rīgas uz Maskavu ir seši reisi dienā.
Satiksmes ministrija norāda, ka pamatlīdzekļu inventarizāciju, saskaņā ar ārējos normatīvajos aktos paredzēto un Satiksmes ministrijas noteikto kārtību, obligāti ir jāveic katra pārskata gada beigās pirms gada pārskata sastādīšanas, kā arī, mainoties par materiālo vērtību saglabāšanu atbildīgajai personai. Tā kā Latvijas vēstniecībā Maskavā mainījies transporta nozares atašejs, komisijai bija jāveic pamatlīdzekļu inventarizācija.
MInistrija informē, ka ar valsts sekretāra rīkojumu tiek izveidotas inventarizācijas komisijas atsevišķu objektu inventarizēšanai, noteikts komisijas personālsastāvs, kā arī inventarizācijas sākšanas un pabeigšanas termiņš.
SM arī uzsver, ka patiesībai neatbilst izskanējusī informācija par komandējuma izdevumiem trīs komisijas locekļiem, kas kopā veidoja 1 226,40 latu, nevis 2 343,36 latu. Līdz ar to ir nepatiess apgalvojums, ka inventarizācijas process izrādījies dārgāks par pamatlīdzekļu kopējo vērtību – apsekojamo pamatlīdzekļu kopējā vērtība ir 16 400,75 lati.