Jaunā gadsimta pirmās desmitgades laikā gandrīz 700 miljoniem cilvēku ir izdevies izkļūt no galējas nabadzības, liecina jaunākais Pew Izpētes centra pētījums.
Tiesa gan, lielākā daļa no šiem iedzīvotājiem aizvien saņem ļoti zemus ienākumus.
Centra eksperti uzsver, ka laika posmā no 2001. gada līdz 2011. gadam pasaule piedzīvojusi vēsturisku pasaules nabadzības samazināšanos, turklāt gandrīz dubultojies to iedzīvotāju skaits, kuri saņem vidējus ienākumus.
Līdz 2011. gadam tikai 15% no kopējā pasaules iedzīvotāju skaita iztika ar mazāk nekā 2 dolāriem dienā, kas ir zem nabadzības sliekšņa, salīdzinot ar 29% gadsimta sākumā. Tomēr šajā skaitā ir tie, kuru iztikas līdzekļi ir 2 līdz 10 dolāri dienā. Šajā līmenī ietilpst aptuveni 56% pasaules iedzīvotāju, salīdzinot ar 50% 2001. gadā.
Vidēju un nedaudz augstāku kā vidēju ienākumu saņēmēju (10-50 dolāri dienā) īpatsvars pieauga no 14% līdz 22%, kas liecina, ka bremzējas tendence nostiprināt stabilu vidējo klasi.
Visstraujāk no nabadzības izdevies izkļūt daļai iedzīvotāju Ķīnā, Dienvidamerikā un Austrumeiropā, liecina pētījums. Šajā laikā vidējā klase strauji pieauga Indijā, Dienvidaustrumāzijā un Centrālajā Amerikā.
Tāpat nedaudz samazinājusies dzīves standartu atšķirība starp pasaules ekonomiski attīstītajām valstīm un jaunattīstības valstīm.
2001. gadā 91% no pasaules pelnošākajiem iedzīvotājiem dzīvoja Ziemeļamerikā un Eiropā, savukārt 2011. gadā šis īpatsvars bija 87%.