Dienvideiropas valstīm ir ļoti labas izredzes izkļūt no pašreizējās parādu krīzes, ja tās par paraugu ņems Baltijas valstis, kuras ir veiksmīgi izkļuvušas no ekonomiskās bedres, kādā bija nonākušas pirms diviem gadiem, piektdien intervijā starptautiskajai finanšu ziņu aģentūrai Market News International sacīja Zviedrijas centrālās bankas Riksbank viceprezidents Larss Nībergs.
«Dienvid]eiropai ir ļoti labas izredzes izkļūt no esošās situācijas lēnā, bet iedarbīgā veidā. Lai īstenotu izmaiņas šajās valstīs, ir nepieciešams laiks. Palūkojieties uz Baltijas valstīm, kuras pirms diviem gadiem bija lielās nepatikšanās, taču tās ir atradušas risinājumu un pašlaik straujā tempā rāpjas ārā no bedres,» viņš klāstīja.
Pēc Nīberga teiktā, Dienvideiropas valstis pašlaik virzās pa to pašu ceļu, kādu savulaik izvēlējās Baltijas valstis, īstenojot valsts budžeta tēriņu samazināšanu un reformējot savas ekonomikas, lai tās darbotos efektīvāk. «Šāds risinājums strādā, tas prasa laiku, taču tas strādā,» uzsvēra Riksbank viceprezidents.
Viņš ieradies Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā, kur piedalās Finanšu stabilitātes valdes (FSB) apspriedē. FSB iekļaujas visas G20 valstis, Spānija un Eiropas Komisija.
FSB sadarbībā ar Starptautisko Valūtas fondu ir pienākums dot savlaicīgus brīdinājumus par makroekonomiskajiem un finanšu riskiem un ieteikumus par nepieciešamiem soļiem to novēršanai.