Kaut arī tiesībsargs Romāns Apsītis brīdinājis par iespējamiem cilvēktiesību pārkāpumiem fotoradaru piemērošanā, bijušais Ceļu policijas šefs pārliecināts, ka policija līdz šim strādājusi likumīgi, vēsta LTV ziņu dienests.
Tiesībsarga galvenais iebildums - gadījumā, ja pārkāpumu izdarījusī persona nav transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs, tiek pārkāpta nevainīguma prezumpcija un sodīta persona, kas nav izdarījusi pašu pārkāpumu.
«Cik juristu, tik viedokļu. Es uzskatu, ka likumi ir sakārtoti ja ne par visiem simts, tad 99%,» atzīmē E. Zivtiņš, piebilstot, ka, viņaprāt, jautājumu par fotoradariem un sodu piemērošanu īpašniekam/turētājam varētu izšķirt Satversmes tiesa. Bijušais Ceļu policijas šefs skaidro, ka diskutēt jau var, jo Eiropā un pasaulē ir dažādi varianti, kā strādā un piemēro naudas sodus.
«Izvēloties šo modeli, ņēmām vērā, lai būtu mazāk problēmu gan cilvēkiem, gan valstij,» saka E. Zivtiņš. Viņš zina stāstīt, ka Lietuvā ir 212 fotoradari, no kuriem 12 pārvietojami. Tiesa, gada laikā policija spēj apstrādāt tikai 3000 protokolus.