Par labāko šo ziemas sezonu dēvē sporta preču tirgotāja Gandrs valdes priekšsēdētājs Edgars Ražinskis, uzsverot, ka šī bijusi ļoti gara ziema un decembris, kad piedzīvojām aukstumu un lielu sniega daudzumu, bijis vislabākais uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē.
Pateicoties ziemas sportam piemērotiem laika apstākļiem un aizvien lielākai cilvēku interesei par aktīvu dzīvesveidu, aizvadītajā sezonā par 15 – 20 procentiem palielinājies pieprasījums pēc ziemas sporta precēm arī Elkor veikalos. Savukārt Buru sports vadītājs Māris Birzulis, lai arī neatklāj pieauguma rādītājus, uzsver, ka ziema bijusi laba un pieprasījuma kritums nav bijis vērojams nevienā no ziemas inventāra segmentiem.
Visvairāk pārdošanas rādītāji uzlabojušies distanču slēpēm, kalnu slēpošanas inventārs pirkts nedaudz vairāk, savukārt snovborda un ragavu tirdzniecības apjomi saglabājušies tādi paši kā pērn, skaidro tirgotāji. Pārsteidzoši liels pieprasījums bijis pēc premium jeb dārgā segmenta precēm, savukārt vidējās cenu klases inventārs šogad maksājis lētāk nekā pērn un no tā pircēji izvēlējušies lētāko, zin stāstīt E. Ražinskis.
«Masveidīgāka kļūst distanču slēpošana, un to apliecina arī pircēju pieprasījums pēc attiecīgajām slēpēm. Lai arī ziemas sporta precēm ir visai plaša cenu amplitūda – no ekonomiskā līdz «premium» segmentam, izteikta nosliekšanās par labu kādam no tiem nav novērota,» par novērotajām tendencēm stāsta Elkor valdes loceklis Ronalds Feldmanis.
Db.lv jau ziņoja, ka arī slēpošanas kalnu īpašnieki novērojuši tendenci, ka Latvijas iedzīvotāji vairs tik daudz nenodarbojas ar kalnu slēpošanu, bet aizrāvušies ar distanču slēpošanu, kam pēdējās ziemās bijuši ļoti piemēroti laika apstākļi un izveidotas arī vairākas bezmaksas trases.
Tomēr pēc kalnu slēpošanas inventāra pie mums braucot lietuvieši, stāsta E. Ražinskis, kas to skaidro ar kaimiņu došanos uz Latvijas slēpošanas kalniem un to, ka šeit varot nopirkt tādu inventāru, kas Lietuvā neesot pieejams.
Arī sezonas otrā puse bijusi laba un ziemas inventārs pirkts, jo latvieši atsākuši doties uz ārzemju slēpošanas kūrortiem – pārsvarā Somiju un Slovākiju, zin stāstīt E. Ražinskis. Viņš arī novērojis, ka, ja kādreiz aktīvie sportotāji inventāru mainījuši ik pēc diviem gadiem, tad tagad daudzi labprātāk izvēloties sezonas beigās savest kārtībā vecos sporta piederumus, veicot to pilnīgu apkopi un ieguldot daudz mazākus līdzekļus.
Visticamāk arī pēc pavasara atnākšanas ziemas sporta inventāra iepirkšana vēl nebeigsies, uzskata Elkor pārstāvji. Tā kā šis ir atlaižu periods, daudzi izmantošot iespēju iegādāties slēpes un aprīkojumu par izdevīgām cenām, lai dotos uz kādu no ārvalstu slēpošanas kūrortiem vai arī pirkumu izmantotu nākamajā sezonā.