Otrdien zelta cena saruka no sešu mēnešu augstākās atzīmes, tirgū valdot spekulācijām, ka ASV Federālo Rezervju sistēma (FRS) turpinās bremzēt savu aktīvu iepirkumu programmu, tādējādi samazinot pieprasījumu pēc dārgmetāla kā ieguldījumu vērtības saglabāšanas instrumenta, raksta Bloomberg.
Zelta stieņa cena tūlītējām piegādēm saruka par 0,3% līdz 1363,21 dolāram par unci. Pirmdien cena sasniedza 1392,22 dolāru atzīmi, kas ir augstākais līmenis kopš pērnā gada septembra sākuma. Savukārt zelta cena aprīļa piegādēm Ņujorkas Comex samazinājās par 0,7% līdz 1363,1 dolāram par unci.
Šajā gadā dārgmetāla cena ir augusi jau par 13%, jo politiskie satricinājumi Ukrainā un signāli par lēnāku ekonomikas izaugsmi Ķīnā palielināja pieprasījumu pēc droša patvēruma investoru līdzekļiem. Tādējādi cena spējusi nedaudz atgūties pēc pērn piedzīvotā lielākā gada krituma kopš 1981. gada pat neskatoties, ka FRS ir sākusi bremzēt aktīvu iepirkumus.
Šodien sākas FRS sanāksmē, un eksperti paredz, ka centrālā banka, kura samazināja programmas iepirkumus par 10 miljardiem dolāru katrā no iepriekšējām divām sanāksmēm, to darīs arī šoreiz. Tādējādi programmas apjoms turpmāk būs 55 miljardi dolāru. FRS programmas samazināšanu šādā pašā tempā turpinās katrā sanāksmē, un tās noslēgumu izziņos oktobra beigu tikšanās reizē, paredz Bloomberg aptaujātie eksperti.
Otrdien kritās arī citu dārgmetālu cenas. Sudraba cena tūlītējām piegādēm samazinājās par 0,6% līdz 21,066 dolāriem par unci, platīna cena saruka par 0,7% līdz 1456,63 dolāriem par unci, bet pallādija cena samazinājās par 0,5% līdz 769,05 dolāriem par unci. Pallādija cena 14. martā sasniedza divu gadu augstāko līmeni, jo Krievija ir lielākais pallādija ražotājs.