Bezdarbs un aizvien pieaugošā ienākumu nevienlīdzība būs vieni no svarīgākajiem jautājumiem, ko nākamgad nāksies atrisināt pasaules valstu līderiem, liecina piektdien publiskotais Pasaules ekonomikas foruma (WEF) pētījums.
Organizācija, kas katru gadu Šveices kūrortpilsētā Davosā uz pārrunām pulcē valstu vadītājus, biznesa līderus un akadēmiķus, izveidojusi desmit svarīgāko jautājumu sarakstu, kas, visticamāk, nākamajos 12-18 mēnešos būs uzmanības centrā.
Šī saraksta augšgalā ierindota aizvien pieaugošā ienākumu nevienlīdzība.
Pasaules turīgākajiem iedzīvotājiem turpinot uzkrāt bagātību rekordlielā ātrumā, vidusšķira saskaras ar grūtībām, šajā ziņojumā norāda bijušais ASV viceprezidents Als Gors, kurš ir viens no 1800 ekspertiem, kas piedalījušies šī pētījuma izstrādē.
Pērn WEF veidotajā sarakstā ienākumu nevienlīdzība ieņēma otro vietu aiz bažām par saspīlējumu Sīrijā un Ziemeļāfrikā.
Jaunākajā pētījumā otro vietu ieņem darba vietu pieauguma trūkums, nodarbināto cilvēku skaitam saglabājoties nemainīgam vai pat samazinoties laikā, kad ekonomikas sākušas atgūties no recesijas.
Lai arī vairums no uzskaitītajām problēmām bijušas iekļautas arī iepriekšējos WEF pētījumos, šogad eksperti noteikuši divas jaunas galvassāpes lēmumu pieņēmējiem.
Vienas ir aizvien pieaugošā ģeostratēģiskā konkurence, bet otras - nacionālisma saasināšanās.
Tikmēr vadības trūkums, kas pagājušā gada sarakstā ieņēma septīto vietu, šogad pakāpies uz trešo vietu.
Tāpat desmit lielāko satraukumu sarakstā iekļuvušas arī vides problēmas un aizvien lielāks veselības nozīmīgums, ņemot vērā Ebolas vīrusa izplatību.