Jaunākais "Cat" triecienizturīgais tālrunis "S52" ieguvis plānāku korpusu un tagad ir lietojams arī cilvēkiem ar nelielām plaukstām.
Pēc ieilguša pieklusuma pērnā gada nogalē par sevi atgādināja izturīgo viedtelefonu zīmols "Cat", prezentējot jaunu vidējās klases ierīci "S52". Lai arī konceptuāli tas ieturēts tradicionāli robustā stilā, šis ir pirmais "Caterpillar" jeb “kāpurs”, kura mērķauditorija nav gluži celtnieki vai zemes dzīļu pētnieki.
Izdzirdot trīs burtu kombināciju "Cat", tas pamatā asociējas ar pamanāmi dzelteniem traktoriem un citu būvdarbu tehniku vai pamatīgiem, ķieģeli atgādinošiem tālruņiem. "S52" ir pirmā atkāpe no "bruņumašīnas filozofijas", jo šis tālrunis ir ievērojami slaidāks par priekšgājējiem.
Tas joprojām plānumā nevar sacensties ar gludajiem, trauslajiem, abpus stiklotajiem telefoniem, taču beidzot ir piemērots arī vidusmēra cilvēka plaukstai un kabatai, nevis tikai fizisku darbu strādājošo raupjajiem pirkstiem. Turklāt ražotājs apgalvo, ka tas saglabājis tādu pašu triecienizturību, kā iepriekšējo gadu modeļi.
Procesora jauda "Cat" zīmolam nekad nav bijusi prioritāte, un arī šoreiz izvēlēts viduvējs "MediaTek MT6765 Helio P35" procesors ar astoņiem kodoliem – četriem 2,3 GHz un četriem 1,8 GHz. Tam talkā nāk 4 GB operatīvā atmiņa, un kopīgiem spēkiem ierīces "smadzenes" ar ikdienas pienākumiem tiek galā tīri labi.
Bez acīmredzamas aiztures pamīšus var lietot pat 5–8 lietotnes. Problēmas sākas vien tad, kad vienā ekrānā nonāk daudz kustīgu objektu vai bilde mainās ļoti ātri. Pie šādas slodzes ierīce acīmredzami pagurst un nespēj apstrādāt informāciju.
Triecienizturīgajos tālruņos fotokamera allaž atstāta novārtā, kam gan īsta pamatojuma nav. Galu galā šie tālruņi paredzēti ne vien fiziska darba darītājiem, bet arī dabas draugiem un piedzīvojumu meklētājiem. Abi pēdējie laiku pa laikam ieklīst vietās, ko būtu vērts iemūžināt.
Taču "Cat S52" aizmugurējā 12 megapikseļu kamera šajā uzdevumā nebūs uzticams palīgs. Pat gaišos apstākļos uzņemtās ainavās iezogas neadekvāti krāsu pleķi vai neizskaidrojami gaišāki debesu fragmenti. Atmiņām pietiks, bet publicēšanai noderēs reti kura bilde.
Jau tehniskajā specifikācijā norādītie parametri – 3100 mAh akumulators – izkarina oranžu brīdinājuma karogu. Tālrunis ar vienu uzlādi spēj kalpot labi ja diennakti un nepārtrauktā video atskaņošanas režīmā izlādējas 10 stundās.
Visu rakstu lasiet 14. janvāra žurnālā "Dienas Bizness".
Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.