Saskaņā ar sākotnējās analīzes rezultātiem noziedzīgais grupējums 2008.gada pirmajos četros mēnešos, iespējams, legalizējis aptuveni 5 milj. latu.
„Šī ir jau ceturtā vērienīgā no šogad sešām atklātajām naudas atmazgāšanas shēmām, kuras darbību pārtraucis VID. Esmu ļoti gandarīts ar VID darba rezultātiem. Tomēr aicinu VID Finanšu policijas pārvaldi tās jaunā direktora J. Kalugina vadībā turpināt aktīvi un neatlaidīgi strādāt noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas shēmu atklāšana. Šajās shēmās iesaistītie uzņēmumi rada būtisku zaudējumu valsts budžetam, gan nemaksājot nodokļus, gan izkrāpjot līdzekļus no valsts budžeta priekšnodokļa veidā, gan arī nereti maksājot darbiniekiem algas aploksnēs, tādēļ to darbības apturēšana ir īpaši nozīmīga,” sacīja Finanšu ministrs Atis Slakteris.
Grupējums nonāca VID redzeslokā, kad 2008.gada februārī un aprīlī no VID Rīgas reģionālās iestādes tika saņemti materiāli par kāda uzņēmuma iespējamo pievienotās vērtības nodokļa Ls 79 842,25 apmērā izkrāpšanas mēģinājumu. Veiktās analīzes rezultāti liecināja par vairāku uzņēmumu izveidotu darījumu ķēdi, kuras ietvaros darījumu shēmā iesaistītie uzņēmumi veica pievienotās vērtības nodokļa priekšnodokļa atskaitījumus vairākiem tā saucamajiem bufera uzņēmumiem. Rezultātā shēmas augšdaļā esošais uzņēmums, izmantojot bufera uzņēmumus, ieguva tiesības saņemt it kā pārmaksātā pievienotās vērtības nodokļa atmaksu, kas reāli valstij nebija samaksāts.
Veicot turpmāku analīzi, tika atklāts, ka finanšu shēma tiek izmantota ne tikai pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanai, bet arī šajos noziegumos iegūto līdzekļu legalizēšanai. Uzņēmumu skaits, kas izmantoja attiecīgā noziedzīgā grupējuma sniegtos pakalpojumus, šobrīd tiek precizēts, bet pēc sākotnējiem datiem tas pārsniedz 70. VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji šobrīd izmeklēšanas ietvaros pārbauda, vai ar šīs shēmas palīdzību citi uzņēmumi ir pieprasījuši un saņēmuši pievienotās vērtības nodokļa atmaksu.
2008.gada 14.maijā VID Finanšu policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess par pievienotās vērtības nodokļa krāpšanas mēģinājumu, iespējamo izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Kriminālprocesa ietvaros 28.maijā veiktas 30 kratīšanas. Personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Kratīšanas laikā izņemti iesaistīto uzņēmumu grāmatvedības dokumenti, zīmogi, kredītiestāžu kodu kalkulatori, datori, kā arī skaidrā nauda gandrīz 60 tūkstoši eiro (EUR 59 100). Kredītiestādēm un Latvijas Pastam dots rīkojums par norēķinu operāciju apturēšanu 40 shēmā iesaistīto uzņēmumu kontos, iesaldēto līdzekļu apjoms tiks precizēts.
Veicot kratīšanas, novērsta jaunu fiktīvu uzņēmumu reģistrēšanu, jo kratīšanas laikā tika arī izņemti dokumenti, kas bija sagatavoti jaunu fiktīvu firmu reģistrācijai, kuriem bija jau pievienoti pases kopijas un citi nepieciešamie dokumenti uzņēmumu reģistrācijai Uzņēmumu reģistrā.