Vēl jāizvērtē Latvijas Proves biroja funkciju nodošanas privātajās rokās tiesiskums un finansiālā ietekme, lēma Ministru kabineta komiteja.
Veicot funkcionālo auditu, secināts, ka valsts SIA Latvijas Proves birojs atsavināšana ir ieteicamais funkciju deleģēšanas modelis privātajam sektoram, jo ir atklātāks un labāk saprotams sabiedrībai, atbilst valdības politikai, ir lielāka uzņēmumu interese un lielāks finanšu ieguvums, norādīts likumprojekta Grozījumi likumā «Par valsts proves uzraudzību» anotācijā.
Taču nebūtu pieļaujams, ka privāta sabiedrība veiktu pārkāpuma konstatēšanas un pierādījumu vākšanas funkcijas, jo tas būtu jāveic VID iebilda Tieslietu ministrijas pārstāve. Tāpat, iespējams, tiktu kropļota konkurence, jo viens komersants, kas būtu biroja īpašnieks, pārbaudītu citus komersantus. Savukārt premjers Valdis Dombrovskis norādīja, ka anotācijā nav izvērtēta finansiālā ietekme uz budžetu – par cik samazināsies izdevumi un kādi ieņēmumi plānoti no pārdošanas.
Bija iecerēts, ka pēc likuma Par valsts proves uzraudzību grozījumu pieņemšanas, Latvijas proves birojs veiktu šādus pārvaldes uzdevumus: dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu proves noteikšanu un zīmogošanu ar Latvijas proves iestādes zīmogu un proves zīmogu, proves iestāžu zīmogu un proves zīmogu ekspertīzi; obligāti provējamo dārgakmeņu provēšanu un kvalitātes apliecību izsniegšanu.
Tāpat birojs veiktu to vietu reģistrāciju, kur tiek veikta saimnieciskā darbība ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem un personisko zīmogu reģistrāciju; pārbaudes vietās, kur tiek veikta saimnieciskā darbība ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem, un administratīvo pārkāpumu protokolu sastādīšanu par konstatētajiem normatīvo aktu pārkāpumiem; kā arī dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumu kausējuma sastāva novērtēšanu attiecībā uz atbilstību preču drošuma prasībām.
Tāpat bija plānots, ka Latvijas proves birojs būs Finanšu ministrijas padotībā. Savukārt Latvijas proves iestādes zīmogs un proves zīmogs paliks Latvijas Republikas proves uzraudzības zīmes, kuras pieder valstij.
Latvijas Proves birojā šobrīd strādā 19 darbinieki, DB informēja birojā. Arī līdz šim produktu testēšanas pakalpojumu apmaksu valsts nav dotējusi, bet to apmaksājis pakalpojuma saņēmējs. Biroja apgrozījums gadā ir ap 300 tūkstošiem latu.