Vasarsvētku draudzei turpmāk par 1 hektāru lielu zemes gabalu Skanstes ielā būs jāmaksā 2266 latu, lai gan jaunie nomas noteikumi paredz to palielināt līdz 11 tūkstošiem latu.
Šādu lēmumu atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja. Rīgas evaņģēliski kristīgajai vasarsvētku draudzei Ģetzemane zemes gabals tika iedots nomā 1994. gadā lūgšanu kompleksa būvniecībai un apsaimniekošanai. 2007. gadā nomas maksa tika noteikta 2266 Ls gadā (3% no 2007.gada zemes bāzes vērtības reliģisko iestāžu ēku apbūvei).
Nomas noteikumi paredz, ka iznomātājs var vienpusēji mainīt zemes nomas maksu, ja izdarīti grozījumi tiesību aktos par zemes nomas maksas aprēķināšanas kārtību, kā arī ja mainījusies zemesgabalu kadastrālās vērtības bāze. Tā kā no šī gada sākuma Ministru Kabinets ir noteicis, ka apbūvēta zemesgabala nomas maksa gadā nosakāma 1,5% apmērā no zemesgabala kadastrālās vērtības, tad zemesgabala kadastrālā vērtība šobrīd ir 780 tūkstoši Ls. Līdz ar to Rīgas dome informēja draudzi, ka nomas maksa šogad ir 11 tūkstoši Ls. Savukārt draudze lūdza saglabāt nomas maksu līdzšinējā apjomā, jo baznīca nenodarbojoties ar biznesu, bet vienīgie tās ienākumi esot draudzes locekļu ziedojumi. Turklāt Finanšu ministrija 2007. gadā draudzei piešķīrusi sabiedriskā labuma organizācijas statusu, un likums atļauj pašvaldībai savu mantu nodot bezatlīdzības lietošanā šādai organizācijai. Ņemot vērā draudzei piešķirto sabiedriskā labuma organizācijas statusu, komiteja nolēma saglabāt līdzšinējo nomas maksu, kas ir 0,29% no Zemesgabala kadastrālās vērtības 2010.gadā.
Daži deputāti gan iebilda pret tik mazu summu, iesakot summu divkāršot. Taču Īpašuma departamenta pārstāve Benita Prikaša norādīja, ka tas tomēr ir morāli ētisks jautājums un summu nevajadzētu palielināt. Tāpat izskanēja ieteikums sadalīt minēto zemes gabalu, jo baznīcai tas ir par lielu. B. Prikaša skaidroja, ka, lai gan labiekārtojums vēl nav nodots ekspluatācijā, zemes gabalu nav iespējams izmantot citiem nolūkiem, jo tā izmantošanas mērķis ir reliģisko organizāciju apbūvei. Liela daļa teritorijas jau ir izmantota, piemēram, uzbūvēts rituāla baseins.