Pew Research Center pētījumā, kurš veikts 2008 gadā ASV, kurā piedalījās 2250 respondenti, tikai 6% atbildēja, ka sievietes ir labākas par vīriešiem līderības prasmēs. Tajā pašā pētījumā tika secināts, ka sievietes ir godīgākas, gudrākas, žēlsirdīgākas un radošākas. Taču saskaņā ar šo pētījumu, sievietes ir mazāk prasmīgas lēmumu pieņemšanā nekā vīrieši.
Lai arī šī pētījuma rezultātus bija interesanti uzzināt, tomēr veikt salīdzinājumu pretstatot vīriešus un sievietes kā vadītājus, nav īstais jautājums. Attīstītajās valstīs 21.gadsimtā neviens vairs nenoliedz sieviešu pozitīvo ietekmi uz uzņēmējdarbības izaugsmi. Līdz ar to daudz vērtīgāk par sieviešu kā vadītāju efektivitātes novērtēšanu ir analizēt, cik šis korporatīvais feminisms sievietēm vispār ir nācis par labu.
Pietiek pavirši paskatīties vēstures grāmatās, lai uzreiz pamanītu, ka sieviešu loma sabiedrības veidošanā un vadīšanā ir bijusi ļoti maz izteikta. Ietekmīgas sievietes ar pasaulē atpazītiem vārdiem bija un vēl joprojām ir ļoti maz. Vai šie vispārzināmie fakti pietiekoši atspoguļo sieviešu lomu pagātnes un tagadnes pasaulē un organizācijās? Diez vai. Proti, varam to pašu jautājumu formulēt mazliet savādāk: vai sieviešu svarīgumu un panākumus var mērīt ar pozīcijām, ko sievietēm reāli sanāk uzņemties organizācijās un to, kas vispār no tā tiek atspoguļots presē un grāmatās?
Bez šaubām sabiedrība šodien piedāvā sievietēm daudz vairāk iespēju aktīvi piedalīties ekonomikas un sabiedrības procesos. Ir vairākas dāmas, kuras ir ieņēmušas ne tikai augstus amatus lielos uzņēmumos, bet arī vadījušas valstis. Un šāds progress ir nenoliedzami pozitīvs. Bet šāds progress ir arī maldinošs, ja mēs aizveram acis uz šī progresa negatīvajām sekām. Vai šis korporatīvas feminisms nav negatīvi ietekmējis arī ģimenes, sabiedrību un pat sievietes? Vai tās iespējas, kas tiek piedāvātas šodien, reizēm nav apgrūtinājušās sieviešu citas neaizvietojamās līderības funkcijas un izpausmes?
Šeit ir daudz aktuālu jautājumu, uz kuriem nav absolūtu atbilžu. Patiesībā par šīm dilemmām ir jārunā atklāti un bez tabu! Vai vēsturē nav bijis pietiekoši daudz sieviešu-līderu, vai arī viņu panākumi nav pietiekoši aprakstīti vēstures grāmatās? Sieviešu ieguldījums ekonomikā ir nenoliedzami ievērojams, tomēr vai korporatīva pasaule ir atbildējusi uz šo ieguldījumu ar pietiekamiem un pareiziem resursiem, lai palīdzētu sievietēm attīstīt viņu milzīgo potenciālu un arī integrētu karjeru ar citām sev svarīgām dzīves sfērām?
Šādu jautājumu ir daudz, tomēr atbildes izpaliek. Tāpēc ar savu pieredzi un redzējumu ļoti aktīvi centīsimies par šiem jautājumiem diskutēt un arī piedāvāt risinājumus. Autora pārliecība ir, ka labas līderes vispār nebūtu, ja sabiedrība sievietēm nepalīdzētu harmonizēt karjeras mērķus un vērtības ar viņu privātas dzīves mērķiem un vērtībām.
Tāpēc noslēgumā vēlreiz vēlos uzsvērt, ka daudz būtiskāk par jautājumu, vai sievietes ir labākas par vīriešiem, ir pajautāt: vai sieviešu integrācija korporatīvā pasaulē ir pareizi virzīta?
Un seko man līdzi http://claudiorivera.blogspot.com/