Arī valsts un no tās neatkarīgo institūciju vadītājiem, būtiski samazinoties algai var rasties maksātspējas problēmas.
Tas saistīts ar to, ka lielai daļai no institūciju vadītājiem ir milzīgas kredītsaistības, tostarp radušās tieši 2008. gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtās amatpersonu deklarācijas, šodien ziņo Dienas bizness.
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Irēna Krūmane, saskaņā ar deklarāciju, 2008. gadā uzņēmusies kredītsaistības 480 tūkstošu eiro apjomā, bet uz gada beigām kredīta atlikums bija 473.7 tūkstoši eiro. Latvijas Bankas vadītājam Ilmāram Rimšēvičam kredītsaistības ir vēl lielākas – 630 tūkstoši eiro (jo par 750 tūkstošiem 2008. gadā iegādāta zeme un dzīvoklis). Kredītsaistības ir arī SPRK vadītājai Valentīnai Andrējevai – 2008. gadā tie bija 73 tūkstoši eiro hipotekārais kredīts (novirzīts overdraftu pārfinansēšanai un segšanai) un 156.8 tūkstoši latu citas parādsaistības.
Jau ziņots par valdības nodomiem samazināt algas ne tikai valsts sektorā strādājošiem ierēdņiem, vadībai, bet arī no valsts budžeta nefinansētām institūcijām – Latvijas Bankai, Finanšu un kapitāla tirgus komisijai, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai.
Samazinājums par 20 % - 30 % vēl nebūtu tik sāpīgs kā algas samazinājums par 50 – 60 %, kas ir spēcīgs mīnus ierēdņu un institūciju vadītāju maksātspējā. Tādu atalgojuma samazinājumu var izturēt tikai tie, kam nav kredītsaistību vai kuri kādam nav aizdevuši.
Jāpiebilst, ka valdība nolēmusi vienotajā atalgojuma sistēmā neiekļaut Latvijas Bankas darbinieku darba samaksu, jo pret šādu lēmumu iebildusi Eiropas Centrālā banka.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!