Vācijā 100 ģimeņu uzņēmumu koalīcija nākusi klajā ar Berlīnes deklarāciju, kurā nosodīta kancleres Angelas Merkeles valdības rīcība parādu krīzes laikā un pieprasīts, lai «parādu grēcinieces», piemēram, Grieķija, tiktu izmestas no eiro savienības, vēsta thelocal.se.
Ģimenes uzņēmumu fonds, nosūtījis vēstuli 620 Bundestāga locekļiem, protestējot pret valdības parādu krīzes politiku.
Vēstuli parakstījuši aptuveni 100 uzņēmumi ar kopumā 200 tūkstošiem darbinieku un apgrozījumu aptuveni 38 miljardu eiro apmērā. Tie pieprasa, lai Bundestāgs «izbeigtu Vācijas bezatbildīgo parādu politiku».
«Valdība ar savu eiro drošības tīkla politiku ir uzsākusi letālu ceļu,» raksta uzņēmumu pārstāvji.
Viņi aicina veikt tālejošas izmaiņas kopējās valūtas līgumā, jo īpaši attiecībā uz to, lai grūtībās nonākušās valstis aizietu pašas vai tiktu izmestas no savienības.
«Ir jāparedz izstāšanās vai izraidīšanas iespēja,» akcentē uzņēmumi.
Šādu soli tie spēruši laikā, kad Grieķija gatavojas balsot par stingriem, jauniem taupības pasākumiem, kas ir nosacījums jaunas palīdzības saņemšanai. Vēstules nosūtīšanas laiks, visticamāk, neesot nejaušība, un tās mērķis ir palielināt spiedienu uz Vācijas valdību jau tā jūtīgā laikā, kad Merkele un citi Eiropas līderi izmisīgi vēlas izvairīties no Grieķijas defolta un eirozonas sabrukuma.
Ģimenes uzņēmumu galvenais pārmetums ir tas, ka politiķi nav pieturējušies pie eirozonas dibināšanas pamatprincipiem: valdības nedrīkst pārkāpt parādu «griestus» un neviena valsts nav atbildīga par citu valstu parādiem.
«Ar šo politiku viņi ir veicinājuši to, ka Eiropas Centrālā banka zaudē savu neatkarību,» norāda uzņēmēji. Risks pašas Vācijas budžetam tagad esot neaprēķināms.