Berlīne izstrādā plānus, kā rīkoties gadījumā, ja finanšu nedienu nomocītās Grieķijas jaunā valdība tomēr izlems neieviest taupības pasākumus un tai nāksies pamest eirozonu, liecina žurnāla Der Spiegel rīcībā nonākusī informācija.
Vācijas Finanšu ministrija pieļauj vairākas rīcības stratēģijas – gan tādas, kurās apsvērta iespēja, ka Grieķija eirozonu pametīs bez liekiem sarežģījumiem, gan arī tādus, kuros apskatītas dramatiskas sekas.
Grieķijas izstāšanās no eirozonas varētu pat ilgtermiņā stiprināt monetāro savienību, kas sekotu pēc īsa juceklīga laika. Eirozona varētu pat iegūt, ja to pamestu vājākais savienības biedrs, paredz viens no Vācijas izstrādātajiem scenārijiem. Minētajā gadījumā uzlabotos situācija arī Itālijā un Spānijā, kuru parādu krīzei nebūtu papildus Grieķijas sloga.
Ļaunākā scenārija ietvaros aplūkota iespēja, ka pēc Grieķijas izstāšanās no eirozonas valsts jaunās valūtas vērtība pamatīgi samazinātos attiecībā pret eiro. Tas padarītu valsts eksportu lētāku, bet palielinātu Atēnu parādu kalnus. Tiktu samazināts Atēnu kredītreitings un Grieķijas kompānijām būtu apgrūtināta finanšu līdzekļu piesaiste, jo valsts bankām nebūtu iespējas piekļūt starptautiskajiem kapitāla tirgiem.
Bankrotētu daudz Grieķijas uzņēmumu, darbu zaudētu liels skaits strādnieku un sabruktu iekšzemes patēriņš. Tas nopietni ietekmētu arī citas valstis. Šādā gadījumā Grieķijai vajadzētu desmitiem gadu, lai atgūtos. Tomēr, kā norāda Vācijas žurnāls, šādu iespēju Vācijas valdība uzskata par mazāk iespējamu.
Db.lv jau vēstīja, ka pēc referenduma ierosināšanas saistībā ar jauniem taupības plāniem, no amata atkāpās Grieķijas premjers Georgs Papandreu. Viņa vietā stājās bijušais Eiropas Centrālās bankas viceprezidents Lukas Papadems.