Naktī uz 7. janvāri nošāva zobārstniecības klīnikas Elladent īpašnieci, daudzfunkcionālās halles Arēna Rīga līdzīpašnieka Igora Ivanova sievu Ellu Ivanovu.
Šaušanas instruktors
Vaicāts par iespējamo izskaidrojumu I. Ivanova sievas slepkavībai, bijušais Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas priekšnieks Aloizs Blonskis atminējās I. Ivanovu saistībā ar divu Latvijas uzņēmēju slepkavībām Krievijā. "Man liekas, ka bija informācija, ka viņš tur Maskavā kādu brīdi bija aizturēts, tad - atbrīvots. Mēs tolaik ar Maskavu kontaktējām. Tas Ivanovs saistīts kādreiz ar slepkavībām Krievijā, ja tas ir tas pats. Pirms Peimaņa (nošautā spirta rūpnieka Daiņa - red.) slepkavības viņam bija lieta ar naftas krātuvēm, neatceros uzvārdus. I. Ivanovam vienreiz spridzināja mersedesu. Bet pēdējos gadus par viņu biju maz dzirdējis," tā Db stāstīja A. Blonskis. Viņš zināja pastāstīt, ka I. Ivanovs savulaik strādājis Maskavas milicijas skolā par šaušanas instruktoru. "Pēc visām informācijām, nāk otrā pārdalīšana. Kad nevar sadalīt, jāšauj," situāciju Latvijā raksturoja bijušais policijas priekšnieks. Jāatgādina, ka deviņdesmito gadu beigās bija vērojama tendence uzņēmumiem mainīt īpašniekus noziedzīgā ceļā, proti, tos nošāva vai uzspridzināja. Tādējādi tika pārdalīta ietekme dažādās uzņēmējdarbības nozarēs, tostarp tirdzniecībā un alkohola rūpniecībā.
Virkne slepkavību
Kā liecina Db un LETA arhīvu informācija, pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados tika nogalināti trīs citi uzņēmēji, kuri, tāpat kā I. Ivanovs, bija iesaistīti tagadējā tirdzniecības centra Mols izveidē. Tie bija Igors Conda, Aleksandrs Naumovs un Valērijs Ļihačovs. Vēlāk tika nogalināts arī I. Condas slepkavības liecinieks Konstantīns Skripajs. 2001.gadā pret pašu I. Ivanovu tika vērstas aizdomas par saistību ar slepkavību. Tika pārbaudīta informācija par I. Ivanova un divu viņa bijušo kolēģu no milicijas laikiem - Mihaila Saifuļina un Jurija Kreslova - saistību ar spirta biznesā iesaistītu uzņēmēju slepkavību lietām. Oficiālas apsūdzības nekad netika izvirzītas. Tomēr spirta biznesā iesaistīto D. Peimaņa un Arņa Šķestera slepkavību, kā arī tās pašas nozares uzņēmēja Māra Millera slepkavības mēģinājuma organizētāji joprojām nav noskaidroti. Neoficiāla LETA informācija liecina, ka I. Ivanovs, iespējams, sniedzis liecības saistībā ar Valsts ieņēmuma dienesta Ludzas nodaļas priekšnieka Vjačeslava Liscova slepkavību. I. Ivanovs jebkuru saistību ar kriminālajām aprindām intervijā Db 2006. gadā noliedza. Tikmēr bijušais Valsts policijas priekšnieks Juris Rekšņa Db sacīja tā: "Es vienalga domāju, ka tā ir pasūtījuma slepkavība, jebkurā gadījumā. Ja es strādātu, es varbūt pateiktu kaut ko citu."
Laulības līguma nebija
Pēc Lursoft datiem, E. Ivanovai piederēja ne vien Elladent, bet arī SIA Baltic Teledentistry Centre. Ir pagājis apmēram pusgads, kopš viņai vairs nepieder 15% no Arēnas Rīga. Db jau rakstīja, ka tos iepriekš viņai bija pārdevis vīrs I. Ivanovs, kuram pašam joprojām pieder 35% no daudzfunkcionālās halles. Pārējie Arēna Rīga īpašnieki patlaban ir Genadijs Bondariks (25%), viņa sieva Jeļena Bondarika (10%) un Kiprā reģistrētā firma Grantox Consult Limited (30%). I. Ivanovs bija plānojis investēt 200 milj. eiro Arēnas Rīga apkārtnes labiekārtošanai, uzceļot tur viesnīcu, muzikālās strūklakas un kinoteātri. Laulību līgums starp Ivanoviem nebija noslēgts, liecina bagātāko cilvēku saraksta Latvijas 800 miljonāri informācija, tātad E. Ivanovas mantinieki, visticamāk, būs vīrs un nepilngadīgie bērni. E. Ivanovas un I. Ivanova lēstais īpašums pērn bija 23 milj. Ls, kas ļāva abiem kopā pirmoreiz ierindoties SIA Baltic Screen veidotā Latvijas bagātāko cilvēku TOP 100 30. vietā.