Huawei P30 Pro fotokamera ar 50x tālummaiņu raisa asociācijas ar specdienestu instrumentu, kas ļauj ielūkoties svešos birojos un mājokļos
Kopš 2016. gadā Huawei izsludināja sadarbību ar ikonisko fotoaparātu ražotāju Leica, lai «no jauna izgudrotu » fotografēšanu ar viedtelefoniem, bija puslīdz skaidrs, ka kamera saņems pamatīgu uzmanības devu Ķīnas uzņēmuma izpētes laboratorijās un mārketinga materiālos. Marta nogalē, Parīzē prezentējot jauno P30 Pro, Huawei jau diezgan atklāti demonstrēja, ka kamera ir kļuvusi par viņu centrālo intereses objektu. Četru lēcu sistēmai prezentācijā tika veltīts visvairāk laika, turpat zālē uzņemot fotoattēlus ar galveno konkurentu Apple iPhone XS Max un Samsung Galaxy S10+ kamerām un izceļot Huawei pārākumu visās izraudzītajās jomās. Tomēr P30 Pro nav tikai kamera, pat ja vairākums citu P sērijas jaunumu ir aizgūti no rudenī prezentētā Mate 20 Pro.
Dizains
Salīdzinājumā ar priekšgājēju P20 Pro, jaunais modelis ir piedzīvojis būtiskas pārvērtības. No fasādes lejasdaļas pazudis pirkstu nospiedumu lasītājs, tas ļāvis ekrānam izstiepties līdz 6,47 collām, faktiski saglabājot nemainīgu korpusa izmēru. Tā laukums ir 15,8 x 7,34 centimetri jeb par trīs milimetriem garāks un pusmilimetru šaurāks nekā P20 Pro, un displejs aizņem 88,6%. Augšpusē gareno iegrauzumu aizstājis šaurāks U formas ielaidums, kurā ir vieta tikai fotokamerai, bet nav skaļruņa atveres. Šeit arī parādās pirmā inovācija. P30 Pro skaļrunis ir paslēpts zem displeja, tādēļ, saņemot zvanu, ekrānā mirgo rimbulis, kur jāpieliek auss. Vēlams ieteikumu ņemt vērā, pretējā gadījumā būs grūtāk saklausīt sarunas partnera sacīto. Tāpat kā Mate 20 Pro, šim 192 gramus smagajam un IP68 ūdensdrošības standartam atbilstošajam tālrunim pirkstu nospiedumu lasītājs ir iestrādāts ekrānā un par tā atrašanās vietu vēsta ikona, kas iedegas, pieskaroties stiklam. Gludais, abpus stiklotais tālrunis pieejamas pievilcīgās toņmaiņas krāsas, arī pērles vizuļošanu imitējošā baltā. Aizmugurē trīs lielākās kameras ir savienotas vienā uz āru izvirzītā valnī, bet zibspuldze un ceturtā lēca radusi vietu blakus izvirzījumam un atrodas korpusa līmenī. Ķīnieši ir ņēmuši vērā pērnā gada pārmetumus par asajām kantēm ap izcēlumu, tādēļ šoreiz tās ir lēzenākas un ar noapaļotākām malām. Atšķirīgu dizainu ieguvuši arī 8,4 milimetrus biezā korpusa abi gali. Metāla līstes noslīpētas plakanas, un SIM kartes atvilktne pārceļojusi uz apakšu. Tādēļ skaļrunim atvēlēts režģis tikai vienā malā, nevis abpus lādētājam kā P20 Pro. Austiņu pieslēgvieta zudusi, acīmredzot neatgriezeniski, un jāsamierinās ar komplektā iekļauto pāreju.
Veiktspēja
Procesora izvēle apstiprina tēzi, ka Huawei domājis galvenokārt par kameru, pārējo komponentu attīstīšanu atstājot novārtā. P30 Pro ir tieši tas pats 7 nanometru HiSilicon Kirin 980 procesors ar diviem 2,6GHz, diviem 1,92GHz un četriem 1,8GHz kodoliem, ko iepazinām līdz ar Mate 20 Pro oktobrī. Papildināts ar 6GB operatīvo atmiņu, tas veiktspējas testos uzrāda faktiski identisku rezultātu. Globālā konkurencē šis procesors joprojām atrodas tuvu augšgalam, tomēr februārī prezentētais Galaxy S10+ to nostūmis no pašas virsotnes. Satraukumam gan nav pamata – ar šo tālruni var izdarīt visas ierastās darbības, kā arī dzenāt spēlītes un iepazīt papildinātās realitātes saturu, īpaši neizjūtot pagurumu. Minimālais iebūvētās atmiņas apjoms ir laikmeta garam atbilstoši 128GB, ko var papildināt ar Huawei ieviesto NanoMemory karti par vēl 256GB. Latvijas veikalos tās gan vēl nav diez ko izplatītas. Nopietni uzlabojumi prasās biometriskajās identifikācijas sistēmās. Ekrānā apslēptais optiskais pirkstu nospiedumu lasītājs darbojas nepārliecinoši. Pat uzliekot pirkstu precīzi uz ikonas, tas reti atpazīst ādas rakstu ar pirmo reizi. Vidēji nepieciešami 2-3 mēģinājumi, kas uzsit nostalģiju pret nevainojamajiem Huawei fiziskajiem pirkstu nospiedumu sensoriem. Sejas atpazīšanai tiek izmantota priekšējā 32 megapikseļu fotokamera bez infrasarkano sensoru palīdzības, tādēļ šī sistēma ir lietojama vien normālā apgaismojumā. Tumsā tā atsakās pētīt un salīdzināt ģīmetnes iezīmes.
Ekrāns un skaņa
OLED displejs ir krāšņs. Ar sulīgām krāsām, HDR10 atbalstu un pienācīgi detalizēts, lai arī pikseļu blīvums ir salīdzinoši zems – 398 uz vienu collu. Lai skrietos ar konkurentiem, 6,47 collu plašam displejam tomēr vajadzētu kaut ko vairāk par 1080x2340 Full HD+ izšķirtspēju. Pilnekrāna režīmā par sevi liek manīt noapaļotie stūri, un gabaliņu satura nozog arī iegrauzums. Toties ekrāna aktīvā daļa ir iezīmēta veiksmīgāk nekā Samsung S10+. Tā nav nolaista tik zemu uz noapaļotā ekrāna malām, tādēļ plauksta retāk dod netīšas komandas. Ļoti izbrīnīja flagmanim necienīgā audio sistēma. Skaņa izplūst galvenokārt caur pieciem sīkiem caurumiem vienā korpusa stūrī. Ja tos aizklāj ar pirkstu, P30 Pro klusi čukst kā budžeta klases tālrunis, jo caur augšējo skaļruni nāk gaužām kusla skaņa. Dolby Atmos atbalstošie klipi pat pilnā skaļumā neizklausās pēc Dolby Atmos, jo apakšējais skaļrunis pārliecinoši dominē un neļauj izjust skaņas pāreju no vienas puses uz otru.
Fotokamera
Huawei vadītājiem acīmredzot piemīt ļoti laba humora izjūta, vai arī viņiem patīk sūtīt ironiskus sveicienus pasaulei. Kā lai citādi iztulko to, ka laikā, kad uzņēmums no ASV un Eiropas politiskajiem līderiem dzird par aizdomām spiegošanā, tas prezentē fotokameru ar piecdesmitkārtīga pietuvinājuma iespēju. Raugoties uz sīkajām, labības graudu izmēra lēcām, šķiet neticami, ka tās spēj pievilkt un nofotografēt kilometru tālu objektu tā, it kā tas atrastos gluži blakus. Protams, tādā pietuvinājumā bilde nav ideāla, taču gana skaidra. Spoguļkamerai šāda uzdevuma paveikšanai nepieciešams vismaz pusmetru garš objektīvs, bet ķīnieši to paveikuši bez palīglīdzekļiem. Četrkāršo kameru veido 40 megapikseļu galvenā, 20MP platleņķa, 8MP telefoto un 3D dziļuma kamera, kas ievāc fona informāciju. Ievērības cienīgs ir īpašais nakts režīms, kas ir vēl labāks nekā P20 Pro redzētais. Pat pilnīgā tumsā noturot tālruni nekustīgi piecas sekundes, kamera izveidos apskaužami gaišu attēlu. Daudz gaišāku, nekā tobrīd ir patiesībā. Tradicionāli fotografēšana ar telefonu beidzas līdz ar krēslas iestāšanos, bet ar P30 Pro tā pa īstam sākas, jo šai ierīcei gaismas trūkums netraucē. Daudzās lēcas sniedz plašas iespējas, taču to sadarbība vēl jānoslīpē programmu līmenī. Piemēram, video filmēšanas laikā pietuvinot objektu, tā krāsa var mainīties no oranžas uz sarkanu, bet saules stars ierakstā kļūst nedabīgi spilgti dzeltens. Arī divās pēc kārtas uzņemtās fotogrāfijās debesis var būt atšķirīgā zilumā atkarībā no fokusa punkta un mākslīgā intelekta izvēlētā režīma. Parasti gan šādas problēmas tiek novērstas ar programmatūras atjauninājumiem.
Akumulators
Bezvadu uzlāde, elektrības padošana citām ierīcēm bez vadiem un ietilpīgs 4200 mAh akumulators P sērijai būtu ievērības cienīgs jaunums, ja vien tas viss nebūtu viens pret vienu paņemts no Mate 20 Pro. Jaunais flagmanis atbalsta ātro 40W uzlādi, kas 70% baterijas piepilda pusstundā, bet reversajā uzlādē stundas laikā papildina cita tālruņa elektrības krājumus aptuveni par 15%. Pats tas ar vienu uzlādi stabili nostrādā pusotru dienu, bet nepārtraukti atskaņot video spēj ap 12 stundām.
Gala vērtējums
Huawei P30 Pro r edzamākā i ezīme i r četrkāršā fotokamera ar neticamo 50x tālummaiņu. Šis ir šobrīd neapšaubāmi vispārākais viedtelefons fotografēšanai un spēj sarūpēt fantastiski gaišas bildes pat naktī. Tas vienlaikus ir jaudīgs, ar ietilpīgu bateriju un reversās uzlādes iespēju. Tomēr pilnai laimei vajadzētu augstāku displeja izšķirtspēju, kvalitatīvāku skaņas sistēmu un uzticamākus biometriskās identifikācijas risinājumus.
Huawei P30 Pro
Plusi
+Šā brīža labākā telefonu kamera ar 4 lēcām
+50x tālummaiņa
+Ietilpīgs akumulators un reversā bezvadu uzlāde
Mīnusi
-Nepārdomāta skaņas sistēma
-Neprecīzs pirkstu nospiedumu lasītājs
-Jāpielabo fotokameras programmatūra
Cena ap 900 eiro
KONKURENTI
Apple iPhone XS Max
Huawei niknākā konkurenta par pasaulē otrā lielākā viedtelefonu ražotājatitulu Apple lielākajam tālrunim ir 6,5 collu 1242x2688 pikseļu izšķirtspējasekrāns, 6 kodolu procesors, duālā 12MP aizmugurējā kamera un tumsā labistrādājoša sejas atpazīšanas sistēma. 208 gramus smagais tālrunis ar64GB iebūvēto atmiņu maksā ap 1280 eiro.
Samsung Galaxy S10+
Korejas uzņēmuma flagmanim ir 6,4 collu 1440x3040 pikseļu izšķirtspējasekrāns, 8 kodolu procesors, 128GB iebūvētā atmiņa un trīskāršā 12+16+12MP aizmugurējā fotokamera. Tam ir ekrānā iestrādāts pirkstu nospiedumulasītājs un sejas atpazīšanas sistēma. 175 gramus smagajam tālrunim ir 4100mAh akumulators, un tas maksā 1009 eiro.
LG V40 ThinQ
Rudenī prezentētais Korejas uzņēmuma viedtelefons aprīkots ar 6,4 collu1440x3120 pikseļu izšķirtspējas P-OLED ekrānu, 8 kodolu procesoru, 128GBiebūvēto atmiņu un trīskāršu 12+16+12 MP aizmugurējo fotokameru. 169gramus smagajam alumīnija un stikla tālrunim ir 3300 mAh akumulators, untas maksā ap 750 eiro.