Trešdien pārdošanā nonāca grāmata Le Tout-Politique (Visi politiķi), kurā apkopots pētījums par Francijas vadošo amatpersonu dzimtas kokiem. Tajā atklājušies arī daži pārsteidzoši fakti, piemēram, par bijušā Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja priekšteci, kā arī par citu politiķu attālu asinsradniecību, raksta thelocal.fr.
Jauniznākušajā grāmatā aplūkota 89 Francijas vadošo personu ģimenes vēsture, ieskaitot Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī (Nicolas Sarkozy), sociālistu prezidenta kandidāta Fransuā Olandu (Francois Hollande) un citu politiķu dzimtas koki. Tomēr pārsteidzošākie atklājumi ir par bijušā SVF vadītāja Dominika Štrausa-Kāna (Dominique Strauss-Kahn) senčiem.
D. Štrausa-Kāna vecvecvectētiņam piederējusi prieka māja - grāmatā apgalvots, ka Štrausa-Kāna priekštecis Leons Briko (Leon Briko) bija vijoļspēles skolotājs, bet tāpat viņam piederēja hotelis Francijas austrumu reģionā. Hoteļa reputācija nav bijusi viennozīmīga – ļoti iespējams tas bijis «nams ar sliktu reputāciju» jeb bordelis. Pats L. Briko savas pēdējās mūža dienas aizvadīja cietumā pēc tam, kad tika notiesāts par kāda hoteļa klienta – zaldāta nošaušanu.
Grāmatā atklājās arī fakts, ka bijušajam ekoloģijas ministram Žanam Luisam Borlo (Jean-Louis Borloo) un tagadējam nacionālistu partijas vadītājam Marī Lepēnam (Marine Le Pen) ir bijis kopīgs sencis Lielbritānijā.
Tāpat atklājies, ka kopīgi priekšteči ir bijuši arī diviem Francijas prezidentiem – Valērijam Žiskārdam d‘Estēnam (Valery Giscard d’Estaing) un prezidentam Fransuā Miterānam (Francois Mitterrand), kurš pārspēja V. Žiskārdu d’Estēnu 1981. gada vēlēšanās.
Grāmatā nav pierādījumu, ka radniecīgas saites vienotu arī N. Sarkozī un viņa sāncensi F.Olandu, toties atklājies, ka abu politiķu senči gan kādreiz esot dzīvojuši kaimiņos Ženēvas dienvidos.