Šis ripzāģis nav vis gluži parasts, tas ir ļoti īpašs, turklāt liels un jaudīgs, stāsta Indulis Uškāns, izrādot savu darbnīcu. Ja neņem vērā jaunos darbagaldus, izmaiņas kopš iepriekšējās viesošanās reizes Glūdas pagastā ir nelielas, tomēr ļoti būtiskas, vēsta laikraksts Diena, kas seko līdzi jaunā uzņēmēja gaitām.
I. Uškāns savu ražotni nolēma atvērt dzimtajā pusē - Jelgavas novada Glūdas pagastā. Viņa biznesa ideja ir vienkārša un reizē oriģināla: jaunais uzņēmējs plāno ražot izsmalcinātas mēbeles, par materiāliem izmantojot simtgadīgus dēļus no vecām, nojaucamām ēkām - šķūņiem, guļbūvēm un koka karkasa ēkām. Uzņēmējs plāno nodarboties arī ar senu mēbeļu remontu un restaurāciju, vecajā veidolā ieviešot nemanāmus, bet modernus akcentus, piemēram, mūsdienīgu furnitūru.
I. Uškāna veidotajā vidē aiz vecajiem koka vārtiem, kas joprojām stāv savā vietā, paslēpušies moderni žalūziju vārti, kas paceļami uz augšu, raksta Diena.
Darbnīcā nomainīti logi, kuriem I. Uškāns solās uztaisīt arī slēģus. «Apsardzes firma lūdza, lai es uzlīmēju speciālas plēves, kas traucētu iekļūt telpās, izsitot logu, tomēr es izlēmu par labu slēģiem. Man kā mēbeļniekam daudz vieglāk ir uznaglot tādus slēģus, vien pāris eņģu jānopērk. Gar slēģiem neviens garnadzis krāmēties neies, tas nav tik vienkārši, kā ķieģeli logā ielaist,» ir pārliecināts uzņēmējs.
Rēķins par telpu apsardzi šajā visnotaļ nomaļajā vietā esot 18 eiro mēnesī. Apsargi solot ierasties nepilnu desmit minūšu laikā, un uzņēmējs rēķina, ka tas varētu būt pietiekoši, - vērtīgākais telpās ir darbagaldi, un tos desmit minūtēs neviens neaizstieps. «Kamēr vēl nebija ievilkta signalizācija, atstāju naktīs suni par sargu. Šis bija ļoti apvainojies, vakaros mēģināja ierāpties un paslēpties elektriķu mašīnā, lai vismaz tie paņem līdzi. Sunim ļoti nepatika ideja par palikšanu darbnīcā pa nakti,» stāstījis uzņēmējs.
Tāpat ievilkta arī ugunsdzēsības signalizācija. «Vēl ir jāierīko darbinieku ģērbtuves, dušas telpas un tualetes,» uzņēmējs izrādījis bijušās fermas tualešu telpas. Kanalizācijas pievads esot saglabājies no kolhoza laikiem.
I. Uškāns atradis arī darbiniekus - savākta sākotnējā komanda.