Latvija tiešām bija tuvu bankrota robežai, taču jautājums ir par to, kam ir izdevīgs šīs valsts bankrots? Domāju, ka noteikti valdība varēja vēl patirgoties, izspiežot labākus aizņemšanās nosacījumus no starptautiskajiem aizdevējiem, tā intervijā Dienas biznesam uzsver uzņēmējs Igors Skoks.
«99% šīs valsts iedzīvotāju treknie gadi beidzās, pat nesākoties — viņiem tādu vienkārši nebija. Aptuveni 1% paspēja sapelnīt, darbojoties ar kredītiem, bet tagad viņi ir dziļā bedrē, līdzi tajā ievelkot pārējos un cietēji ir visi. Protams, šīs krīzes kontekstā var vainot valdību, bet kas tad to veido — cilvēki, par kuriem ir nobalsojuši 100 citi cilvēki, par kuriem savukārt ir nobalsojuši tie, kas nav paslinkojuši un aigājuši uz vēlēšanām. Faktiski mēs paši vien plūcam savus augļus. Tāpat vainojamas pie šīs situācijas ir bankas, kas, dzenoties pēc peļņas, savstarpēji konkurējot, ir iedzinušas cilvēkus šajā bedrē,» uzskata I. Skoks.
«Kad sākās šī krīze, daudzi uztraucās par to, kas nu tagad būs. Mana atbilde bija vienkārša: esmu dzīvojis laikā, kad ziepes un šņabi tirgoja uz taloniem,» intervijā atzīmē I. Skoks. Savukārt runājot par bankām, viņš kā spilgtu piemēru mūsu valdības kļūdainajai politikai min lēmumu saistībā ar Parex banku. «Uzskatu, ka šī banka nebija jāglābj. Mēs zinām, ka vēl vienai otrai bankai šodien neklājas diez ko labi, vai tad mēs to glābsim, ja tā izdvesīs pēdējo izmisuma saucienu pēc palīdzības?! Diez vai mēs aizņemsimies vēl miljardu eiro, lai to darītu,» norāda uzņēmējs.
Viņš arī pauž pārliecību, ka beidzot ir jābūt sabalansētam valsts budžetam un vairs nevienu nodokli aiztikt nevajadzētu. «Vajag mācēt iekasēt naudu. Vēl kardinālāk vajag samazināt ierēdņu baru. Ierēdniecības radīšanu savulaik aizsāka premjers Māris Gailis, un mēs joprojām plūcam viņa augļus. Mums ir nevajadzīgi daudz ierēdņu un dažādu atskaišu. Tiek prasīts papīrs papīra galā, turklāt man ir pārliecība, ka tos neviens pat nelasa,» saka I. Skoks.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!