Maza Ziemeļjūras salu arhipelāga Helgolande iedzīvotāji balso par to, vai rekonstruēt sauszemes tiltu starp abām salām, kas savulaik bija savienotas. Šī soļa atbalstītāji apgalvo, ka tādējādi tiks pievilināti tūristi, citi ir pretējās domās, vēsta thelocal.de.
Aptuveni 1200 vēlētājiem jāizlemj, vai galvenā sala atkal tiks savienota ar mazāko blakus esošo salu, lai izveidotu vairāk pludmaļu un vietu, kur būvēt viesnīcas.
Šī plāna aizstāvji cer, ka tas piesaistīs vairāk tūristu un varētu pat palīdzēt apturēt pastāvīgo iedzīvotāju skaita samazināšanos.
Abas salas fiziski bija savienotas līdz 1720.gadam, kad vētra sauszemes tiltu aizskaloja. Apvienošanās plāns paredz piepildīt seklos ūdeņus starp abām salām ar smiltīm.
Šīs ir vienīgās Vācijas salas, kas neatrodas tuvu krastam. Arhipelāgs, kas atrodas aptuveni 70 kilometrus no cietzemes, ir tūristu iecienīta vieta. Pērn uz turieni vienas dienas ceļojumā devās aptuveni 300 tūkstoši cilvēku, bet aptuveni 60 tūkstoši tūristu palika tur ilgāk.
Taču plāna pretinieki uzskata, ka mērķis - tūristu skaita palielināšana - netiks sasniegts. Daudzi tūristi tur ierodoties tieši tādēļ, ka uzskata to par unikālu vietu Ziemeļjūrā, kur nav organizētā tūrisma un pārmērīga attīstība.