Savulaik Dāvis Suneps ar konsultācijām par to, kā reģistrēt uzņēmumu, izpalīdzēja paziņām, bet tagad to attīstījis kā atsevišķu biznesa projektu registeracompany.lv
SIA Expedience īpašnieks Dāvis Suneps nodarbojas ar pasākumu organizēšanu; 2015. gada janvārī viņam bija jāizvēlas, kā nokārtot attiecības ar valsti, lai maksātu nodokļus, un viņš izvēlējās dibināt SIA, kas ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja. Uzņēmuma dibināšanas process viņam prasīja nedēļu, viņš visu nokārtoja gandrīz ar pirmo reizi, bet nācās vēlreiz doties pie notāra un uz Uzņēmumu reģistru (UR), jo juridiskās adreses īpašniecei iesniedzamajos dokumentos nebija pierakstīts viņas otrais vārds. Dāvis ir dzirdējis, ka ir gadījumi, kad uzņēmēji pat desmit reizes labo dokumentus pirms iesniegšanas. «Tolaik strādāju Latvijas Universitātes Studentu biznesa inkubatorā, un tur daudziem uzņēmējiem bija jautājums par to, kāda veida juridisko struktūru dibināt. Tā nu sanāca, ka visi, kam vajadzēja dibināt uzņēmumu, prasīja man padomu, jo es tam visam jau biju gājis cauri. Visu izpētīju tiktāl, lai varētu palīdzēt reģistrēt uzņēmumu. Pamazām tas attīstījās līdz tādam līmenim, ka arvien biežāk man vaicāja pēc konsultācijas, un pērn oktobrī izveidoju vietni internetā, kur piedāvāju savus pakalpojumus. Tagad, sešus mēnešus vēlāk, aprīlis bija pirmais mēnesis, kad varēju nomaksāt savus rēķinus, pateicoties konsultācijām par to, kā dibināt uzņēmumu. Līdz Jāņiem līdzdarbojos vēl divos citos projektos, bet jūnija beigās plānoju šajā projektā iesaistīties pilnībā,» viņš stāsta.
Dibināšanu uztic citam
Dāvja klienti pārsvarā ir uzņēmumi ar vienu dibinātāju, nelielu pamatkapitālu. Tie strādā mazumtirdzniecībā, sniedz dažāda veida konsultācijas, bet to vidū ir arī viens tehnoloģiju jaunuzņēmums. Viena trešdaļa klientu ir Latvijas uzņēmēji, bet divas trešdaļas – ārzemnieki. «Lai gan nesen ir ievērojami uzlabota Uzņēmuma reģistra mājas lapa, tāpat nepieciešams aizpildīt un augšuplādēt visas veidlapas, un pirmajā reizē cilvēki «iekrīt» uz kādiem desmit jautājumiem, par ko atsevišķi jāzvana un jājautā iestādes konsultantiem. Tāpēc topošajiem uzņēmējiem ir ērtāk samaksāt 49 eiro un pašiem «neķēpāties» ar kompānijas dibināšanu,» saka Dāvis. Tāpat klientu vidū ir uzņēmēji, kam jau ir viena vai pat vairākas kompānijas, bet kuri nevēlas vēlreiz iet cauri šim procesam, tāpēc labāk izvēlas kādu citu, kurš to izdara viņu vietā.
Visu rakstu Palīdz reģistrēt kompāniju Latvijā lasiet 29. maija laikrakstā Dienas Bizness.