Ja tiktu realizēta tikai trešdaļa visas piešķirtās zaļās elektroenerģijas kvotas, līdzšinējā 1,23 santīma vietā ikviena kilovatstunda elektroenerģijas izmaksātu 10 reizes dārgāk jeb 9,83 santīmus.
Kā vēsta raidījums Nekā Personīga, ja tiktu realizēta tikai aptuveni trešdaļa visu piešķirto kvotu, sanāktu, ka kopumā pēc katram zaļās enerģijas veidam paredzētā paaugstinātā tarifa patērētājiem katru gadu nāktos maksāt par biomasas elektrostacijās saražoto enerģiju 15,7 miljonus latu, par biogāzes - 54,5 milj. latu, par vēja - 20,4 milj. latu, par HES - 6,2 milj. latu.
Kopā tas nozīmētu, ka zaļās enerģijas slogs uz patērētājiem gadā tuvotos 100 miljoniem latu (97,3 milj. Ls). Taču, ja realizētu visas izsniegtās kvotas par obligāto iepirkumu, tai skaitā koģenerācijas stacijās, tad ik gadu patērētājiem tas izmaksātu ap 450 miljoniem latu.
Tas nozīmē, ka elektrības cenā katrai kilovatstundai uz atjaunojamo energoresursu veidā ražotās elektrības rēķina cena sadārdzinātos par 2,7 santīmiem, uz koģenerācijā no atjaunojamiem resursiem ražotās elektrības rēķina – par 5,3 santīmiem un uz koģenerācijā no dabasgāzes ražotās elektrības rēķina – par 0,6 santīmiem.
Tādējādi līdzšinējo 1,23 santīmu vietā ikviena kilovatstunda patērētājam izmaksātu gandrīz 10 reizes dārgāk, sasniedzot 9,83 santīmus, raidījums citē Ekonomikas ministrijas datus.
«Tas būtu šausmīgi dārgi, šausmīgi dārgi.. Tas, ka šobrīd mūsu iedzīvotāji, patērētāji neredz vēl šo sadārdzinājumu, nav pietiekams pamats mums nereaģēt. Tai ziņā es gribu noraidīt pārmetumus, ka mēs esam pārcentušies piemēram, uzbrūkot šai zaļajai komponentei,» situāciju komentē Daniels Pavļuts.