Tikai 28% aptaujāto iedzīvotāju Eiropas Savienībā (ES) atzīst, ka lietas viņu valstī virzās pareizajā virzienā, pretējās domās ir gandrīz puse (49%) aptaujāto. Latvijā lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka lietas virzās nepareizajā virzienā (61%), kamēr tikai 19% aptaujāto atzīst, ka lietas virzās pareizajā virzienā.
Eirobarometra jaunākais pētījums liecina, ka pusgada laikā to iedzīvotāju īpatsvars, kuri saka, ka lietas virzās nepareizajā virzienā, Latvijā palielinājies par 8 procenta punktiem (PP).
Pašreizējo ekonomisko situāciju valstī ES valstu iedzīvotāji kopumā vērtē vairāk kā sliktu: aptuveni divas trešdaļas (69%) situāciju vērtē kā diezgan sliktu vai ļoti sliktu, bet 29% – kā diezgan labu vai ļoti labu. Kopējā aina, salīdzinot ar laiku pirms gada, ir pasliktinājusies – ekonomisko situāciju kā sliktu vērtē par 20 PP vairāk iedzīvotāju. Baltijas valstu vidū Latvijā joprojām ir visskeptiskāk noskaņotie iedzīvotāji – ekonomisko situāciju valstī kā diezgan labu vai ļoti labu vērtē tikai 7% aptaujāto. Puse Latvijas iedzīvotāju (49%) paredz, ka ekonomiskā situācija valstī nākamo 12 mēnešu laikā kļūs sliktāka, desmitā daļa iedzīvotāju (12%) prognozē, ka ekonomiskā situācija valstī kļūs labāka, bet 35% pauž viedokli, ka valstī ekonomiskajā situācijā nekas nemainīsies.
Pētījums apliecina, ka Latvijā, līdzīgi kā citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, par svarīgākajām problēmām valstī tiek uzskatīta inflācija, ekonomiskā situācija un bezdarbs.
62% ES 27 valstu iedzīvotāju uzskata, ka to iedzīvotāju, kuri šobrīd vēl ir bērni, dzīve būs grūtāka nekā dzīve viņu paaudzei. Latvijā 41% iedzīvotāju uzskata, ka bērnu dzīve būs grūtāka nekā viņu paaudzei, 29% – ka vieglāka.
Ceturtdaļa ES 27 valstu iedzīvotāju (25%) uzskata, ka bērnu dzīve būtu labāka, ja viņi emigrētu uz citu valsti, savukārt puse (50%) – šādam apgalvojumam nepiekrīt. Latvijā 32% iedzīvotāju uzskata, ka bērnu dzīve emigrējot uz citu valsti būtu labāka, 48% – šādam apgalvojumam nepiekrīt un 15% uzskata, ka tas ir atkarīgs no situācijas.