Latvijas aviosabiedrību airBaltic no maksātnespējas faktiski izglāba Latvijas Krājbanka un citas bankas bijušā īpašnieka Vladimira Antonova finanšu struktūras, šādu viedokli intervijā laikrakstam Vesti paudis bijušais bankas prezidents Ivars Priedītis.
Viņš uzsvēris, ka šis ir jautājums, par ko valdība joprojām kategoriski atsakās runāt. «Ja banka laikā no 2008. līdz 2011.gadam nebūtu kreditējusi nacionālo aviopārvadātāju, kompānija jau sen būtu kļuvusi maksātnespējīga,» uzskata Priedītis.
Iepriekš intervijā Latvijas Televīzijai arī Latvijas Krājbankas bijušā īpašnieka Vladimira Antonova tēvs - Krievijas baņķieris Aleksandrs Antonovs - atzina, ka Latvijas Krājbankai problēmas sāka rasties pēc tam, kad tika izsniegti lieli kredīti Latvijas aviosabiedrības airBaltic attīstībai.
«Sākām kreditēt airBaltic, kurai bija lieli attīstības plāni, un līdz ar to radās lieli operacionāli zaudējumi. Līdz ar to bija nepieciešams liels kredīts, kura apjoms sasniedza to normatīvu, kāds pieļaujams viena klienta kreditēšanā,» skaidroja A.Antonovs.
Viņš sacīja, ka Latvijas Krājbanka vērsās Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) ar lūgumu nodrošināt īpašas attiecības ar airBaltic, taču FKTK pārliecināt neizdevās.
«Tad mēs sākām izdomāt shēmas, kad caur citām bankām devām naudu kompānijām, kuras to tālāk aizdeva airBaltic. Banku praksē tas netiek uzskatīts par sevišķi lielu pārkāpumu, un ir valstis, kur tas tiek praktizēts. Taču atzīstu - tas ir pārkāpums,» sacīja A.Antonovs.
Intervijā laikrakstam Diena A.Antonovs skaidroja, ka Latvijā savulaik bija pietiekami autoritatīvas personas, kuru darbības rezultātā Vladimirs Antonovs bija spiests sākt aviokompānijas airBaltic kreditēšanu, jo pretējā gadījumā tika solīts no bankas izņemt nozīmīga apjoma depozītus, kas krīzes laikā nebūtu labi.
Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt Latvijas Krājbankas bankrotu. Bankrotu lūdza sākt tās administrators - revīzijas kompānija KPMG Baltics -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.
KPMG Baltics par Latvijas Krājbankas maksātnespējas administratoru tika apstiprināts 2011.gada decembrī.