Plašu rezonansi guvis pirātisma apkarošanas akts (SOPA) un pretviltošanas tirdzniecības līgums (ACTA) - tos pieņemot, būtiski ietekmēs arī privātos datus. Esmu pret pirātismu digitālajā vidē, kā arī pret intelektuālā īpašuma zādzībām, tomēr uzskatu, ka, pieņemot un ieviešot prasības no augstāk minētajiem līgumiem, tiks būtiski palielināti riski attiecībā uz privātās informācijas drošību elektroniskajā vidē.
Pēc SOPA un ACTA pieņemšanas mani privātie dati vairs neglabāsies tikai tajās vietnēs, kurām es esmu uzticējis to glabāšanu un apstrādi. Ņemot vērā, ka darbībām elektroniskajā vidē jānodrošina pretpirātisma un intelektuālā īpašuma aizsardzība, kompānijām, kuras sniedz man interneta vai mobilos pakalpojumus, ir jānodrošina pietiekamu pierādījumu kopums, ja manās darbībās ir konstatēti šie pirātisma vai intelektuālā īpašuma zādzību gadījumi. Veiktajām pirātisma un intelektuālā īpašuma zādzību darbībām ir jābūt droši pierakstītām un saglabātām. Lai pierakstītu un saglabātu šīs darbības, tiks izmantoti tā sauktie auditācijas pieraksti, kuros piefiksēts laiks, lietotājs, adrese u. c. dati.
Tā kā nav zināms, kurā brīdī es pārsūtu pirātiskus datus vai cita intelektuālo īpašumu, bet kurā gadījumā savus privātos datus, privāto saraksti utt., interneta pakalpojuma sniedzējs vai mobilais operators saglabās jebkuru manu komunikāciju, lai šaubu gadījumā būtu nepieciešamais pierādījumu kopums pret mani. Komunikācija ar internetbanku vai citu pakalpojumu sniedzēju, kurš nodrošina pārraidīto datu šifrēšanu, būs tikpat droša kā, tā bijusi līdz šim.
Tādējādi privātie dati vairs neglabāsies tikai pie kompānijas, kurai esmu tos nodevis. Tie nonāks arī pastarpināti pie citām kompānijām, par kuru datu drošības standartiem man nav nojausmas un par kuru eksistenci kā parasts lietotājs varbūt pat nenojaušu. Iespējams, privātos datus daudz vieglāk būs iegūt nevis no īstā pakalpojuma sniedzēja, bet gan no kāda pa ceļam esoša starpnieka, kuram datu aizsardzības procedūras ir vājākas vai darbinieki nav bijuši pietiekami apmācīti.