Tāpat kā var iet uz sporta zāli, lai iegūtu ķermeni uzturētu formā, var vingrināt arī smadzenes.
«Rādām smadzenēm spoguli un ļaujam pašām sakārtoties,» smadzeņu autotreniņa būtību skaidro Pēteris Urtāns, SIA RigaBrain īpašnieks. To var salīdzināt ar skatīšanos spogulī – pieejam pie spoguļa un redzam, kā mēs izskatāmies. Reizēm tas ir patīkams, reizēm – nepatīkams pārsteigums, tāpat pie spoguļa var konstatēt, ka mute ir ar šokolādi vai mati izpūruši. Smadzeņu autotreniņš ir kas līdzīgs – smadzenes skatās uz sevi spogulī.
Tas ir līdzīgi, kā braukt ar mašīnu – var 150 km iet ar kājām vai sasniegt mērķi ātrāk, iesēžoties auto. «Smadzenes ir ļoti gudras un pašas zina ceļu, kur jādodas un arī meklē. Pats process nav invazīvs,» apgalvo P. Urtāns.
Šobrīd šo metodi izmēģinājuši jau vairāk nekā tūkstoš cilvēku. Klientu vidū ir dažādu kategoriju cilvēki. Vieni vēlas sasniegt profesionālos rezultātus. Tie ir sportisti, mūziķi un citu profesiju pārstāvji, kuri grib, piemēram, mazināt bailes uzstājoties auditorijas priekšā vai bailes lidojot. Nākamā grupa ir cilvēki, kam nepieciešams uzlabot spēju mācīties un koncentrēties. Ir arī klienti, kam viss ir – viņi jūtas labi, bet grib vēl labāk. Smadzeņu autotreniņus izvēlas arī cilvēki, kam ir kādas problēmas, ko viņi vēlas ar šo metodi izskaust. Šajā gadījumā P. Urtāns brīdina, ka nav divu cilvēku ar vienādām smadzenēm un nedrīkst vispārināt citu cilvēku pieredzi un statistiku uz sevi. Piemēram, vienam pozitīvi rezultāti var būt jau pirmajā izmēģinājuma seansā, bet citiem pat pēc vairākiem seansiem nav nekādu panākumu. Tāpēc RigaBrain sadarbojas ar dažādiem speciālistiem, piemēram, psihoterapeitiem, kuru konsultācijas var ieteikt klientiem.