Nākotnē būtu nepieciešams apsvērt VAS "Latvijas Loto" privatizāciju, iesaka Latvijas Spēļu biznesa asociācijas padomnieks Arnis Marcinkēvičs.
Viņš uzskata, ka valstij nav jānodarbojas ar uzņēmējdarbību jomās, kurās privātais sektors spēj strādāt efektīvāk. Spēļu biznesa asociācija atbalstītu valsts akciju sabiedrības nodošanu privātajam sektoram.
Tomēr Marcinkēvičs uzsver, ka VAS Latvijas Loto finanšu rādītāji skaidri parāda, ka spēļu bizness patlaban nav tā biznesa joma, kuru vajadzētu papildus ierobežot, palielinot administratīvo slogu vai arī uzliekot papildu iemaksas valsts budžetā. Asociācijas aprēķini liecina, ka, palielinot nodokļu likmes azartspēlēm, ieņēmumi valsts budžetā tikai samazināsies.
«Spēļu bizness tikai pamazām atkopjas no krīzes radītajām sekām, līdz ar to populistiskiem priekšvēlēšanu ierosinājumiem patlaban nav pamata. Par azartspēļu nodokļu likmju pārskatīšanu prātīgi būtu diskutēt tikai tad, kad nozare būs atkopusies pēc ekonomikas krīzes un stabili uzrādīs pieaugumu ilgākā laika periodā,» sacīja asociācijas padomnieks.
Spēļu biznesa asociācija aicina valdību pieņemt regulējumu spēlēm internetā, kura neesamība patlaban valstij rada zaudējumus vairāku miljonu latu apmērā ik gadu. «Tas ir virziens, kurā politiķiem un atbildīgajām iestādēm būtu jāstrādā,» atzina Marcinkēvičs.
Kā ziņots, valstij piederošā loteriju rīkotāja VAS Latvijas Loto konsolidētais apgrozījums pagājušajā gadā samazinājies par 10,2% līdz 6,14 miljoniem latu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA Lursoft informācija.
2009.gadā uzņēmuma konsolidētais apgrozījums bija 6,84 miljoni latu.
Latvijas Loto konsolidētā peļņa samazinājusies no 631 396 latiem 2009.gadā līdz 555 153 latiem pērn.
Šī gada sešos mēnešos azartspēļu un izložu nozares uzņēmumu kopējais apgrozījums sasniedzis 49 miljonus latu, kas ir par 14,4% vairāk nekā iepriekšējā gada sešos mēnešos, informēja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.
Līdzīgs rezultāts tika sasniegts 2005.gadā, kad azartspēļu un izložu nozares uzņēmumu kopējais gada apgrozījums veidoja 102,3 miljonus latu.
Savukārt kopumā azartspēļu nozarē 2010.gadā iestājusies stabilizācija, azartspēļu un izložu organizēšanas apgrozījumam sasniedzot aptuveni 84 miljonus latu, kas salīdzinājumā ar 2009.gadu ir par pieciem miljoniem latu mazāk.