Ukrainas Doņeckas apgabala pilsētā Slovjanskā naktī uz pirmdienu atsākušās kaujas starp promaskaviskajiem separātistiem un Ukrainas drošības spēkiem, ziņo separātistu pārstāvji.
Slovjanskas apkaimē Ukrainas karavīriem palīgā nosūtīti papildspēki, Krievijas medjam Interfax paziņojuši separātistu pārstāvji.
Jāatgādina, ka kontroli Slovjanskā prokrieviski noskaņotie separātisti ir pārņēmuši kopš aprīļa vidus.
Tikmēr Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins esot paziņojis, ka pret Ukrainas mierīgajiem iedzīvotājiem esot sācies «īsts terors», ziņo Korrespondent. Tāpat, runājot par Otrā pasaules kara beigām, Krievijas līderis pavēstīja, ka nav pieļaujama «vēstures falsificēšana» un «fašistu heroizēšana». «Otrā pasaules kara rezultātu revīzija ir nepieļaujama. Sekas būs ārkārtīgi bīstamas. To apliecina šodienas traģiskie notikumi Ukrainā, neonacistisko spēku plosīšanās, kas ir izvēsuši īstu teroru pret mierīgajiem iedzīvotājiem,» paziņoja V. Putins.
Savukārt aizvadītajās brīvdienās Krimas pussalas galvaspilsētā Simferopolē tatāri pieminēja 70. gadadienu kopš Staļina veiktajām represijām pret tatāru tautu. Mītiņā piedalījās vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku. Neilgi pēc tam Krimas tatāri pieņēma rezolūciju, kurā okupācijas – Krievijas Federācijas – varai tika prasīts pārtraukt tatāru diskrimināciju un atzīt tatāru tiesības uz pašnoteikšanos.
Jau ziņots, ka marta vidū notika «referendums» Krimas pussalā, pēc kura Ukrainai piederošais reģions tika anektēts. Rietumvalstis balsojumu nav atzinušas par leģitīmu. Izskanējušas ziņas, ka patiesībā Krimas referenduma rezultāti bija stipri atšķirīgi no tiem, par kuriem tika oficiāli ziņots (97% balsojušo par Krimas neatkarību no Ukrainas). Vietnē president-sovet.ru, kas pārstāv Krievijas Cilvēktiesību padomi, parādījās informācija, ka Krimas pussalā notiekošajā referendumā par pievienošanos Krievijai piedalījās ne vairāk kā 30% balsstiesīgo, no kuriem par pievienošanos lielvalstij nobalsoja nedaudz vairāk nekā puse (50 – 60%) iedzīvotāju.